Ale z naszymi umarłymi

Ale z naszymi umarłymi - Jacek Dehnel | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jacek Dehnel
WYMIAR
4,33 MB
NAZWA PLIKU
Ale z naszymi umarłymi.pdf
ISBN
7172571356991

OPIS

„Do Europy — tak, ale razem z naszymi umarłymi”, pisała Maria Janion. Ta myśl stała się punktem wyjścia powieści Jacka Dehnela, w której trochę śmieszno, trochę straszno, a na pewno bardzo aktualnie.W pewnej krakowskiej kamienicy mieszka cały przekrój polskiego społeczeństwa. W tym Kuba i jego chłopak, Tomek. Kuba jest dziennikarzem. Wraz z ekipą telewizyjną trafia na cmentarz w Cikowicach pod Bochnią, skąd napływają informacje o napadach na groby i wykradzionych ciałach. Nie byłoby w tym może nic aż tak niezwykłego, gdyby nie jeden zagadkowy szczegół — nagrobne płyty zostały rozbite… od środka.I wtedy zaczyna się prawdziwe literackie szaleństwo! Kolejny cud nad Wisłą? Próba mająca zjednoczyć naród? Polska w ferworze! Medialna gorączka, polityczne oskarżenia i społeczne nastroje, od paniki po euforię. Tymczasem sytuacja stopniowo wymyka się spod kontroli… Bo są na świecie rzeczy, o których nie śniło się czytelnikom.

Pobierz 'Ale z naszymi umarłymi' w formacie mobi, epub. Sprawdź też inne ebooki w księgarni Publio.pl.

Książki autora dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >> Inne Książki Świetna książka "Wszystkie ... Z ducha tej części wyrasta to dopowiedzenie, to tytułowe zastrzeżenie "tak, ale razem z naszymi umarłymi", czyniące z tytułu książki wielką, piękną formułę, w której zawierają się ... Ale z naszymi umarłymi dzieje się we współczesnym Krakowie, a szerzej w Polsce pierwszej połowy XXI wieku. Głównymi bohaterami są mieszkańcy pewnej kamienicy: Tomek i Kuba (główne postacie, para), pani Lola z mężem, pan Włodek, właściciele budynku Tanningowie, nienawidząca gejów Kamila oraz uwielbiająca dwóch konkretnych ... „Do Europy - tak, ale z razem z naszymi umarłymi" to zbiór esejów i wywiadów z wybitną znawczynią polskiej literatury oraz okresu romantyzmu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI