Przeszedłem piekło z Waffen-SS na froncie wschodnim

Przeszedłem piekło z Waffen-SS na froncie wschodnim - Erich Stahl | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Erich Stahl
WYMIAR
11,83 MB
NAZWA PLIKU
Przeszedłem piekło z Waffen-SS na froncie wschodnim.pdf
ISBN
3232423717456

OPIS

Wprawdzie Waffen SS stało się legendą i jest uważane za elitarne jednostki bojowe II wojny światowej, istnieje niewiele relacji przedstawiających inne oblicze tych budzących lęk oddziałów. Erich Stahl był zawodowym dziennikarzem przydzielonym do relacjonowania działań niektórych najsłynniejszych jednostek – 1. Dywizji „Leibstandarte Adolf Hitler”, 5. Dywizji Grenadierów Pancernych SS „Wiking”, zagranicznych ochotników walczących w Waffen SS na północnym odcinku frontu wschodniego pod Narwą. Pełnił w nich służbę i przeżywał wszystkie trudy, niedostatki i dramatyczne emocje człowieka, stającego z bronią w ręku przeciwko czołgom wroga.Erich Stahl przedstawia relację bacznego, krytycznego świadka brutalnych realiów wojny na wschodzie, połączoną z wnikliwymi obserwacjami i nieupiększonymi opiniami o tryumfach i błędach Niemiec. Chociaż autor był w tym czasie zdeklarowanym narodowym socjalistą, jego spostrzeżenia dotyczące sposobu prowadzenia wojny i polityki są prawdziwą rzadkością w tego typu literaturze.

Tytuł: Przeszedłem piekło z Waffen-SS na froncie wschodnim Autor: Stahl Erich Wydawnictwo: Vesper ISBN: 9788377313213 Język oryginału: angielski Tłumacz: Kędzierski Sławomir Języki: polski Rok wydania: 2019 Ilość stron: 404 Format: 14.0x20.5cm Oprawa ... Link do sklepu internetowego: https://bit.ly/2mjUnS1 Podobał Ci się filmik? Zostaw łapkę w górę! Facebook: https://www.facebook.com/WydawnictwoVesper Instag... Przeszedłem piekło z Waffen-SS na froncie wschodnim. ...

Wprawdzie Waffen SS stało się legendą i jest uważane za elitarne jednostki bojowe II wojny światowej, istnieje niewiele relacji przedstawiających inne oblicze tych budzących lęk oddziałów. Przeszedłem piekło z Waffen-SS na froncie wschodnim. Wymiary: 14x20.5.

POWIĄZANE KSIĄŻKI