Chłopcy z Placu Broni

Chłopcy z Placu Broni - Ferenc Molnar | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ferenc Molnar
WYMIAR
9,11 MB
NAZWA PLIKU
Chłopcy z Placu Broni.pdf
ISBN
7753727444762

OPIS

Niezwykle popularna książka, klasyka literatury węgierskiej. Przedstawia dzieje gromadki chłopców – uczniów budapesztańskiego gimnazjum – którzy gorąco pokochali swój plac zabaw i bronili go przed napaścią rówieśników z innej szkoły. Autor szczególnie podkreśla takie wartości, jak honor, odwaga i poczucie obowiązku.Ferenc Molnár (właśc. F. Neumann), ur. w 1878 r. w Budapeszcie, zm. w 1952 r. w Nowym Jorku. Ukończył studia prawnicze w Genewie. W czasie I wojny światowej był korespondentem wojennym. W 1930 r. opuścił Węgry na stałe. Przebywał w Austrii, Szwajcarii, od 1939 r. w Stanach Zjednoczonych. Pracował jako dziennikarz. Jest autorem licznych opowiadań i powieści dla dorosłych czytelników, a także komedii i dramatów, dzięki którym zdobył popularność w Europie i Ameryce. W Polsce nieustającym uznaniem cieszy się wielokrotnie wznawiana powieść dla młodzieży „Chłopcy z Placu Broni”.

Pytamy o teksty polskich piosenek. Prawdopodobnie nie dacie sobie rady z 9.

Bezcenna w mieście okazuje się przestrzeń. Ponieważ chłopcy z Czerwonych Koszul nie mają gdzie grać w palanta, postanawiają odebrać drużynie Boki plac przy tartaku.

POWIĄZANE KSIĄŻKI