Jak odkrywałem Michała Boyma – polskiego Marco Polo

Jak odkrywałem Michała Boyma – polskiego Marco Polo - Edward Kajdański | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Edward Kajdański
WYMIAR
4,77 MB
NAZWA PLIKU
Jak odkrywałem Michała Boyma – polskiego Marco Polo.pdf
ISBN
8954942913611

OPIS

Autor jest dziś chyba najbardziej zasłużonym polskim badaczem Chin. Jego przeogromny dorobek badawczy i publikacyjny, zarówno naukowy, jak i popularnonaukowy od lat przybliża polskim czytelnikom Państwo Środka. Co więcej, Edward Kajdański jest autorem znanym i publikowanym także w Chinach. […] Książka dotyczy historii badań, które Edward Kajdański poświęcił losom i dorobkowi jezuity Michała Boyma, nazywanego też pierwszym europejskim sinologiem, a w Państwie Środka polskim Marco Polo. […] Publikacja pokazuje, jak los połączył Edwarda Kajdańskiego z Michałem Boymem i jak przez dziesięciolecia toczyła się i kształtowała ich „przyjaźń” oraz fascynacja Autora, która doprowadziła do wszystkich tych ważnych ustaleń badawczych oraz do przywrócenia pamięci o symbolicznej wręcz postaci europejskiego sinologa, jakim był Boym. […] książka jest napisana atrakcyjnym i przystępnym językiem, co pozwoli na jej szeroki odbiór, nie zawężony tylko do grona badaczy operujących rozwiniętym warsztatem naukowym; jest to jej wielka zaleta.dr hab. Kamil Zeidler, prof. Uniwersytetu Gdańskiego

Co ... Boym własnoręcznie sporządzał rysunki badanej przez siebie flory i fauny. Wiele z tych ilustracji czytelnicy odnajdą na kartach książki „Jak odkrywałem Michała Boyma - polskiego Marco Polo".

Jego przeogromny dorobek badawczy i publikacyjny, zarówno naukowy, jak i popularnonaukowy od lat przybliża polskim czytelnikom Państwo Środka. Jak odkrywałem Michała Boyma - polskiego Marco Polo 2019 . Kajdański Edward ISBN:9788379823345 - Książki - Nauki społeczne, humanistyczne, ekonomiczne - Kultura.

POWIĄZANE KSIĄŻKI