Wojna mocarstw. Podlasie 1914-1915

Wojna mocarstw. Podlasie 1914-1915 - Marcin Tomkiel | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marcin Tomkiel
WYMIAR
10,15 MB
NAZWA PLIKU
Wojna mocarstw. Podlasie 1914-1915.pdf
ISBN
1346857974393

OPIS

To pierwsza książka, która ukazuje nieznane na Podlasiu militarne zmagania podczas I wojny światowej dwóch imperiów – Rosji i Niemiec. Zawiera fascynujące fakty, zdjęcia i wspomnienia. W ciekawy sposób opisuje historie dowódców, sterowców i exodusu setek tysięcy ludzi z ziem objętych działaniami wojennymi. Autor udowadnia, że piętno, jakie te wydarzenia odcisnęły na Polsce wschodniej w 1915 r. wciąż ma wpływ na nasze życie. W obecnej sytuacji konfliktu na wschodzie Ukrainy i zagrożenia wojną globalną, książka jest także swego rodzaju memento: imperializm i walka o hegemonię nad światem niszczy życie zwykłych ludzi.

Zawiera fascynujące fakty, zdjęcia i wspo... Wojna mocarstw - Podlasie 1914-1915 To pierwsza książka, która ukazuje nieznane na Podlasiu militarne zmagania podczas I wojny światowej dwóch imperiów - Rosji i Niemiec. Zawiera fascynujące fakty, zdjęcia i wspomnienia.

Oblicza Białorusi. Zapiski ambasadora ... Wojna mocarstw.

POWIĄZANE KSIĄŻKI