I miał pan wróbelka, który mówił. Podróże wolności

I miał pan wróbelka, który mówił. Podróże wolności PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
3,32 MB
NAZWA PLIKU
I miał pan wróbelka, który mówił. Podróże wolności.pdf
ISBN
5523331290199

OPIS

Książka jest zbiorem reportaży, które autor zapisywał na mikrofon dla Radio Svaboda, a następnie przeniósł na papier. Otrzymaliśmy obraz Białorusi w XX wieku, ale jakże inny od wszystkiego, co zna białoruska literatura – opisany słowami zwykłych ludzi, którzy – nierzadko dopiero u schyłku życia – odważyli się opowiedzieć o zdarzeniach, których byli świadkami. Przemierzając najdalsze zakątki Białorusi, słyszał Autor o partyzantach, których bano się czasem bardziej niż Niemców, o polskich „panach”, co to – wbrew propagandzie – miewali też ludzką twarz. Jest też w książce Bartosika Białoruś nam współczesna. Warto przejść bezdroża i zarośnięte ścieżki, by usłyszeć chociażby takie słowa: „Dziennikarz? I czego się tu szwendacie? My tu dziś mamy wybory Łukaszenki Republiki Białoruś”.Byłam zachwycona Pańskim reportażem o mojej Małej Ojczyźnie. Śmiałam się pełną piersią…Nie byłam tam tyle lat. I, oczywiście refleksja – jak niewiele zmienili się nasi białoruscy nauczyciele. Bardzo mi się podoba Pana ironiczne spojrzenie na naszą rzeczywistość.Śviatłana Aleksijevicz, pisarka

- ISBN: 978-83-6450-563-8 I miał pan wróbelka, który mówił Podróże wolności - Zmicier Bartosik Dane uploadu: Rozmiar: 7 MB Format: pdf, epub Język: polski Hasło: brak Gatunek: literatura faktu Rok: 2019 Opis: Książka jest zbiorem reportaży, które autor zapisywał na mikrofon dla Radio Svaboda, a następnie przeniósł na papier. Kup teraz na Allegro.pl za 26,99 zł - KSIĄŻKA I MIAŁ PAN WRÓBELKA KTÓRY MÓWIŁ PODRÓŻE WO z miasta KRAKÓW . Stan: nowy.

Fundacja Sąsiedzi autor: Zmicier Bartosik Książka jest zbiorem reportaży, które autor zapisywał na mikrofon dla Radio Svaboda, a następnie przeniósł na papier. Otrzymaliśmy obraz Białorusi w XX wieku, ale jakże inny od wszystkiego, co zna białoruska literatura - opisany słowami zwykłych l... I miał pan wróbelka, który mówił (Zmicier Bartosik).

POWIĄZANE KSIĄŻKI