Oblężona demokracja

Oblężona demokracja - Jacek Żakowski | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jacek Żakowski
WYMIAR
8,21 MB
NAZWA PLIKU
Oblężona demokracja.pdf
ISBN
4488710433016

OPIS

Polska nie jest wyjątkiem. Gdzie okiem sięgnąć, demokracja drży w posadach. Co gorsze, nie tylko demokracja. Cały ewoluujący od II wojny światowej porządek – polityczny, gospodarczy, społeczny, prawny i kulturowy – coraz bardziej się kruszy. Ale demokracja cierpi na tym najmocniej. Bo w powszechnym odczuciu to ona jest temu wszystkiemu winna.Niestety to prawda. Demokracja jest winna. Nie jako idea, bo żadnej lepszej ludzie nie wymyślili, ale jako system społeczny i instytucjonalny.W pierwszej części tej książki znajduje się jedenaście rozmów, pokazujących niektóre mechanizmy, które za zgodą demokratycznych rządów i parlamentów, przez ich beztroskę lub na ich życzenie stały się tak potężne, że rozsadzają, a w niektórych krajach faktycznie już rozsadziły liberalno-demokratyczny porządek. W drugiej części znajduje się siedem rozmów opisujących niektóre aspekty wyłaniającego się alternatywnego porządku. Trzeciaczęść poświęcona jest liberalno-demokratycznej reakcji na próbę zainstalowania nowego populistyczno-autorytarnego ładu.W dużej mierze właśnie temu ma służyć ta książka.Jacek Żakowski, komentator „Polityki”, kierownik Katedry Dziennikarstwa Collegium Civitas, prowadzi piątkowe poranki w TOK FM, stale współpracuje z Gazetą Wyborczą, Superstacją i Wirtualną Polską. Autor i współautor kilkunastu książek oraz programów telewizyjnych. Laureat wielu nagród, m.in. Dziennikarz Roku 1997, dwóch Wiktorów i Superwiktora, im. Bolesława Prusa, im. Władysława Grabskiego.

Wydawnictwo: Sic! Data wydania: 2019-05-07 Kategoria: Publicystyka ISBN: 978-83-65459-26-8 Liczba stron: 380. Ocena: 0 (0 głosów) 0.00 0 KUP TERAZ oceń ... OBLĘŻONA DEMOKRACJA OBLĘŻONA DEMOKRACJA Jacek Żakowski 0 ocen Wydawnictwo: ...

Data zakończenia 2020-09-28 - cena 34,72 zł Książka OBLĘŻONA DEMOKRACJA - od 26,29 zł, porównanie cen w 28 sklepach. Zobacz inne Nauki humanistyczne i społeczne, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Książka Oblężona demokracja - Jacek Żakowski Polska nie jest wyjątkiem.

POWIĄZANE KSIĄŻKI