Olga

Olga - Bernhard Schlink | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bernhard Schlink
WYMIAR
5,8 MB
NAZWA PLIKU
Olga.pdf
ISBN
1887889466895

OPIS

Najnowsza powieść autora bestsellerowego LektoraKobieta, która walczy, i mężczyzna, który marzy.Życie między rzeczywistością, tęsknotą i buntem.Wioska na Pomorzu. Olga jest sierotą, Herbert synem właściciela ziemskiego. Zakochują się w sobie i mimo oporów jego rodziców próbują być razem, nawet gdy ona zostaje nauczycielką w Prusach Wschodnich, a on eksploruje świat. Wkrótce wybucha pierwsza wojna światowa.Olga to rozpięta od końca XIX do początków XXI wieku, od Niemna po Neckar opowieść o silnej, mądrej kobiecie, która jest świadkiem, jak nie tylko jej ukochany, lecz cały naród traci związek z rzeczywistością. Centralnym pytaniem jej życia staje się: Dlaczego Niemcy myślą w zbyt wielkich kategoriach? Zawsze i wciąż?Książka o wielkiej miłości, tak porywająca i przerażająca jak panorama niemieckiej historii.- Angela Wittmann „Brigitte”, HamburgPowieść, która może konkurować z Lektorem i jak tamta odnieść światowy sukces!- Rainer Hartmann SWR1, Stuttgart/Baden-BadenBernhard Schlink (ur. 1944), jest czynnym prawnikiem i profesorem prawa, wykładowcą uniwersyteckim. Sławę przyniosła mu powieść Lektor z 1995 roku, sfilmowana w 2009 przez Stephena Daldry’ego, przetłumaczona na 55 języków i wyróżniona licznymi nagrodami w Niemczech i za granicą. DW REBIS spośród jego utworów opublikował Lektora oraz Kobietę na schodach. Olga to najnowsza powieść Schlinka, bestseller „Der Spiegel” sprzedany do 22 krajów.

It is used in Russia (Ольга), Ukraine (Ольга, transliterated Olha), Belarus (Вольга, transliterated Vol'ha), Bulgaria... Olga Gaydarzhi ( Ольга Гайдаржи ) funeral part 2. Olga Carvalho de Sousa Alves.

It is used in Russia (Ольга), Ukraine (Ольга, transliterated Olha), Belarus (Вольга, transliterated Vol'ha), Bulgaria... Olga Gaydarzhi ( Ольга Гайдаржи ) funeral part 2. Olga Carvalho de Sousa Alves.

POWIĄZANE KSIĄŻKI