Nie tylko o teatrze. Studia, rozmowy i szkice o kulturze współczesnej

Nie tylko o teatrze. Studia, rozmowy i szkice o kulturze współczesnej PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
7,78 MB
NAZWA PLIKU
Nie tylko o teatrze. Studia, rozmowy i szkice o kulturze współczesnej.pdf
ISBN
3913934386883

OPIS

Nie tylko o teatrze to mój dialog w formie monografii. I to zarówno na poziomie konstrukcji, jak i zawartych tu treści. Rzecz łączy różne formy dyskursywne: studia, rozmowy oraz szkice dotyczące teatru i kultury XX i XXI wieku. Widzę teatr w Polsce jako część teatru europejskiego, dla którego kontekstem są różne formy teatralne i prateatralne z Azji. Jeszcze jedna cecha tej, nazwijmy, „monografii performatywnej” to zaproszenie Odbiorcy do dyskusji. Jestem przekonany, że dzisiaj nie można myśleć o kulturze bez kontekstu przekraczającego Europę. W dialogu powinniśmy kultywować naukową refleksję o kulturze, w tym o teatrze, i o demokracji. O poszukiwaniu jedności w różnorodności.

Rzecz łączy różne formy dyskursywne: studia, rozmowy oraz szkice dotyczące teatru i kultury XX i XXI wieku. Nie tylko o teatrze to mój dialog w formie monografii. I to zarówno na poziomie konstrukcji, jak i zawartych tu treści.

Studia, rozmowy i szkice o kulturze współczesnej Autor: Piotr Rudzki. ISBN: 97883-242-3519-3.

POWIĄZANE KSIĄŻKI