Inny Świat (książka audio)

Inny Świat (książka audio) - Gustaw Herling-Grudziński | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Gustaw Herling-Grudziński
WYMIAR
11,99 MB
NAZWA PLIKU
Inny Świat (książka audio).pdf
ISBN
9190353679335

OPIS

Jedno z najważniejszych świadectw więźnia łagru i zarazem jeden z najistotniejszych utworów w historii polskiej – i światowej – literatury XX wieku.Wstrząsająca wiwisekcja mechanizmów sowieckiego totalitaryzmu i obraz ludzkiej natury wystawionej na najcięższą z prób. Słowem: książka, którą – jak stwierdził Albert Camus – „powinno się wydawać i czytać we wszystkich krajach świata”.„Są to opowieści o niewyobrażalnym zdziczeniu i upodleniu ludzi, ale też – o heroicznym poszukiwaniu nadziei i wolności, miłości i przyjaźni, a więc uczuć, które obóz miał całkowicie zniszczyć”. WŁODZIMIERZ BOLECKIGustaw Herling-Grudziński (1919-2000) – pisarz i eseista, współzałożyciel paryskiej „Kultury”, jeden z najważniejszych postaci XX-wiecznej literatury polskiej. W czasie drugiej wojny światowej był więźniem sowieckiego łagru w Jercewie pod Archangielskiem – to doświadczenie opisał w swojej najbardziej znanej, przełożonej na wiele języków książce Inny Świat.Większość powojennego życia spędził w Neapolu, gdzie zmarł. Autor m.in. znakomitego Dziennika pisanego nocą, opowiadań i esejów. W setną rocznicę urodzin pisarza Sejm RP ustanowił 2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.Audiobook w interpretacji Mirosława Neinerta.Czas trwania: 12 godz. 59 min.

Dodaj do ulubionych ... Podsumowując, "Inny Świat" to książka, którą każdy nie tyle powinien, a musi przeczytać. Myślę, że właśnie tego typu książki uczą nas najwięcej.

Markowe sklepy. Elektronika poleca: 889,99 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI