Nielegalna polityka. Zjawisko drugiego obiegu politycznego w PRL (1976-1989)

Nielegalna polityka. Zjawisko drugiego obiegu politycznego w PRL (1976-1989) - Andrzej Anusz | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Andrzej Anusz
WYMIAR
5,61 MB
NAZWA PLIKU
Nielegalna polityka. Zjawisko drugiego obiegu politycznego w PRL (1976-1989).pdf
ISBN
8305689700615

OPIS

(…) Przedstawiony materiał jest autorską oceną oraz dokumentem, wiele wnoszącym w naszą zbiorową wiedzę. Wiele kwestii prezentowanych jest w cieniu misji Kościoła katolickiego w naszym kraju; miało to dla zaprezentowanej opozycji istotne znaczenie i jej działacze mieli do niej wielkie zrozumienie. To tez typowy wątek naszych dziejów ponadtysiącletnich, czyli osadzanie spraw publicznych w etosie chrześcijańskich wartości, wśród których dominowała idea wolności.Autor i „jego” postaci (zaprezentowane w tekście) doskonale to wyczuwają, a Autor eksponuje. Bo ta opozycja była tyle polska, co chrześcijańska – i te elementy się splatają, jak chciał Stefan Żeromski (skądinąd kalwin), gdy wszystkich, co chcieliby to wiano rozdzielić – mówił, iż „krew mają pod siekierą”, bo tylko siekierą (czyli siłą vel przemocą) można je odłączyć od splatających się związków.(…) z recenzji prof.dr hab. Wiesława Jana Wysockiego

Zjawisko drugiego obiegu politycznego w PRL (1976-1989) już od 32,95 zł - od 32,95 zł, porównanie cen w 3 sklepach. Zobacz inne Historia i literatura faktu, najtańsze i najlepsze Nielegalna polityka.

Zjawisko drugiego obiegu politycznego w PRL (1976-1989) Zmarł Wojciech Bogaczyk Zmarł Wojciech Bogaczyk. Polityk, publicysta, działacz opozycji demokratycznej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI