Północ. Przypowieści

Północ. Przypowieści - Alicja Rosé | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Alicja Rosé
WYMIAR
8,46 MB
NAZWA PLIKU
Północ. Przypowieści.pdf
ISBN
6011744978977

OPIS

Wiersze z debiutanckiej książki Alicji Rose to zaproszenie czytelnika do podróży po zimnej, surowej północy. Norweskie jeziora, estońskie wybrzeża i fińskie białe noce stanowią tło intymnych, poetyckich opowieści. Trwałe, choć pospiesznie zawierane przyjaźnie inspirują do wnikliwej obserwacji obcego otoczenia - ludzi i surowej natury, w której jak w zwierciadle odbijają się uczucia wędrowca.Dla Rose nieustanne przemierzanie obcych krain to również pretekst do wędrówki w głąb siebie.Północ. Przypowieści to jednak przede wszystkim książka o podszytej tęsknotą wolności, jaką daje samotne podróżowanie.Wiersze Alicji Rose są jak sieci zarzucane szeroko, są w tych wierszach jeziora i sauny, Ibsen i koty, ale także ludzkie sprawy, serce i kontemplacja rzeczy najważniejszych.Daleko od mody poetyckiej, od obowiązkowego szyderstwa. A jednak można pisać tak prosto, nie zapominając o tym, że może świat ma jakiś sens. A że trudno go odnaleźć, to już nie nasza wina. Piękny debiut!Adam Zagajewski

PRZYPOWIEŚCI, ALICJA ROS z miasta Chojnice. Stan: nowy.

Przypowieści" to jednak przede wszystkim książka o podszytej tęsknotą wolności, jaką daje samotne podróżowanie. "Wiersze Alicji Rosé są jak sieci zarzucane szeroko, są w tych wierszach jeziora i sauny, Ibsen i koty, ale także ludzkie sprawy, serce i kontemplacja rzeczy najważniejszych. Północ.

POWIĄZANE KSIĄŻKI