Droga

Droga - Cormac McCarthy | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Cormac McCarthy
WYMIAR
6,22 MB
NAZWA PLIKU
Droga.pdf
ISBN
7543848464391

OPIS

Największe arcydzieło Cormaca McCarthy’ego. Bestseller dziennika „The New York Times” wyróżniony Nagrodą Pulitzera.Ostatnie chwile naszej planety. Ostatni ludzie – krwiożercze bestie. Ostatnie ślady naszej cywilizacji – puszka coca-coli i strzępy starych gazet. Piekło apokalipsy spełnionej w uhonorowanej Nagrodą Pulitzera powieści Cormaca McCarthy’ego. Tę książkę czyta się ze ściśniętym gardłem i pełnym przerażenia zachwytem…W przyszłości, która może zdarzyć się jutro lub za tysiąc lat, nastąpił straszliwy kataklizm, który zniszczył naszą cywilizację i większość życia na Ziemi. Wszędzie zgliszcza i ciemność. Kamienie pękają od mrozu. Ani jednego ptaka, ani jednego zwierzęcia, gdzieniegdzie tylko bandy zdziczałych kanibali. Na tle martwego pejzażu dwie ruchome figurki – to ojciec i syn przemierzają zniszczoną planetę. Przed nimi pełna niebezpieczeństw droga w nieznane, wokół nich – świat umarłej nadziei, rozpaczy, strachu, a w nich – wciąż tląca się miłość…Opowieść o skazanej na tragiczny koniec wędrówce, podana zaskakująco pięknym językiem, w najbardziej ponurych momentach osiągającym lotność poezji – jakby cmentarne ballady Nicka Cave’a czy Toma Waitsa przepisać na oszczędną, chirurgiczną prozę. „Droga” to czarna jak węgiel elegia o tym kolorowym raju, w którym żyjemy, nie zdając sobie sprawy z naszego szczęścia. Niewiele znam książek tak silnie grających na emocjach.Jacek DukajCormac McCarthy (ur. 1933) - amerykański pisarz, scenarzysta, dramaturg. Uważany za jednego z czterech – obok Thomasa Pynchona, Roberta DeLillo i Philipa Rotha – najważniejszych pisarzy USA i często określany jako następca Williama Faulknera. Jest piewcą południowego zachodu Stanów Zjednoczonych. Mieszka w Nowym Meksyku. Laureat m.in. Nagrody im. Williama Faulknera oraz Nagrody Pulitzera. Wydawnictwo Literackie jest wyłącznym wydawcą książek jego książek w Polsce.

↑ Nina Snoj, Slovene Dictionary and Phrasebook, str. 42 Mapa autostrad i dróg ekspresowych w Polsce - SISKOM & SSC Słowo „droga" w słownikach zewnętrznych.

Michał Nowotyński ... Zespół Arythmia z Bielska Podlaskiego nagrał klip do utworu „Droga" [WIDEO] Opublikowano: poniedziałek, 01/03/2021 - 07:23 Piotr Kot Świetliński (Arythmia) Bielska Arythmia to zespół grający muzykę z pogranicza rocka i melodyjnego metalu. Kapela powstała w marcu 2017 roku. Puzzle Droga - gry puzzle online.

POWIĄZANE KSIĄŻKI