Pierwsza zagadka. Nasze życie przed przyjściem na świat

Pierwsza zagadka. Nasze życie przed przyjściem na świat - Katharina Vestre | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Katharina Vestre
WYMIAR
12,48 MB
NAZWA PLIKU
Pierwsza zagadka. Nasze życie przed przyjściem na świat.pdf
ISBN
6977043764396

OPIS

Niesamowita podróż od komórki do człowiekaNa początku jesteś tylko maleńką komórką. Następnie dzieli się ona na pół. Z dwóch komórek robią się cztery. Osiem. Szesnaście. Wkrótce pojawiają się pierwsze zarysy człowieka. Rdzeń kręgowy. Pulsujące delikatnie serce. Kolejne są płuca, oczy, usta. Mózg. Przez kilka magicznych miesięcy ze zbitki komórek powstaje oddychający, odżywiający się, myślący organizm.Ale jak to właściwie możliwe?Od czasu odkrycia cząsteczki DNA biologia rozwinęła się w błyskawicznym tempie. Obecnie umiemy znaleźć odpowiedzi na pytania, które niegdyś były wielką zagadką. Skąd komórka wie, że ma stać się częścią serca, a nie dłoni lub ucha? Jak to możliwe, że jednojajowe bliźnięta mają ten sam zestaw genów, ale różne odciski palców? I co tak właściwie łączy nas z muszką owocową?

Formaty na czytniki Kindle, PocketBook oraz telefony z systemami Android, iOS, Windows. Za kupno Każdej Książki otrzymasz Kod Rabatowy.

Należy do gatunków: literatura popularno-naukowa. Książka Pierwsza zagadka.

POWIĄZANE KSIĄŻKI