NIewidzialna ręka

NIewidzialna ręka - Maciej Wasielewski | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maciej Wasielewski
WYMIAR
7,19 MB
NAZWA PLIKU
NIewidzialna ręka.pdf
ISBN
9613020104709

OPIS

2 miliony dzieci zrobiło 10 milionów dobrych uczynków.Ta historia wydarzyła się w Polsce.Pod koniec lat pięćdziesiątych Polskę zalewa fala zagadkowych dobrych uczynków. Płoty same się naprawiają, pola koszą, a schody odśnieżają. Wszystko pod tajemniczym znakiem dłoni z inicjałami N.R. O dokonaniach „niewidzialnych rąk”’ za pośrednictwem telewizji usłyszała wkrótce cała Polska.Oto opowieść o Macieju Zimińskim – nauczycielu, który poprawiałrzeczywistość. I który pokazał, co potrafi człowiek. Jako redaktor popularnego w PRL „Świata Młodych”, w setkach tysięcy dzieciaków rozbudziła chęć pomagania. Zorganizowana przez niego akcja „Niewidzialna ręka” miała na celu niesienie pomocy osobom starszym, chorym i wszystkim, którzy pomocy oczekiwali. Niewidzialni działali w ukryciu i nie przyjmowali zapłaty. Pozostawiali jedynie ślad, bilet albo kartkę z odciśniętą w atramencie dłonią.Maciej Wasielewski, ur. 1982 w Warszawie.Nauczyciel akademicki. Autor książki Jutro przypłynie królowa. Współautor 81:1. Opowieści z Wysp Owczych, a także antologii reporterskich: Mur. 12 kawałków o Berlinie i Obrażenia. Pobici z Polską.Prowadzi zajęcia w Polskiej Szkole Reportażu.Uczy na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.niewidzialnerece.blogspot.com

Szacuje się, że zaangażowało się w nią około dwóch milionów dzieci, które zrobiły dziesięć milionów dobrych uczynków, a to wszystko u ... NIEWIDZIALNA RĘKA Tekst przygotował Pan Sławomir W. Malinowski - autor powstającej książki o Telewizji Dziewcząt i Chłopców.

Akcja polegała na bezinteresownym pomaganiu osobom potrzebującym, zwłaszcza chorym i ... Niewidzialna ręka PAP Wspomnienie "Niewidzialnej ręki" można by zacząć tak: dawno, dawno temu, kiedy przydomowe podwórka były miejscem zabawy, a dzieci, zamiast przed komputerem, spędzały czas wraz z innymi rówieśnikami na dworze, narodziła się niezwykła dobroczynna akcja, o której pamięć jest żywa do dziś. Niewidzialna ręka jest częścią laissez-faire, co oznacza „puść / puść", podejście do rynku. Innymi słowy, podejście zakłada, że rynek znajdzie równowagę bez rządu lub innych interwencji zmuszających go do nienaturalnych wzorców. Książka Niewidzialna ręka autorstwa Wasielewski Maciej , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 26,60 zł .

POWIĄZANE KSIĄŻKI