Audubon. Na skrzydłach świata

Audubon. Na skrzydłach świata - Jérémie Royer | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jérémie Royer
WYMIAR
12,89 MB
NAZWA PLIKU
Audubon. Na skrzydłach świata.pdf
ISBN
5069283870839

OPIS

Fascynująca biografia człowieka, którego pasja przerodziła się w obsesję.Na początku XIX wieku John James Audubon wyruszył na niezwykłą ornitologiczną wyprawę. Mając tylko przyrządy malarskie, asystenta, pistolet i wielkie marzenie, postanowił poznać i namalować wszystkie ptaki Ameryki. Nic nie mogło mu stanąć na drodze – ani potworne sztormy, ani dzikie bestie i niebezpieczni ludzie, nawet własna rodzina.Owocem tej szalonej eskapady był album, który został uznany za jedno z arcydzieł historii naturalnej oraz sztuki. Znalazło się w nim 435 akwareli przedstawiających ptaki Północnej Ameryki. Do dziś zachowało się w dobrym stanie jedynie kilka egzemplarzy tej olbrzymiej księgi – wymiary 99 na 65 cm – a jeden z nich osiągnął na aukcji w 2010 roku cenę 11,5 miliona dolarów, co do dziś jest najwyższą kwotą jaką zapłacono za drukowaną książkę.„Audubon. Na skrzydłach świata”, powieść graficzna Fabiena Grolleau i Jérémie Royera, oparta na zapiskach samego Audubona, nie tylko oddaje ducha niezbadanej i dzikiej Ameryki, lecz także pokazuje drogę owładniętego pasją człowieka, który stał się jednym z największych badaczy natury w historii,. Jego dzieło przetrwało, ale on zapłacił wysoką cenę za jego powstanie.

I chociaż jej autorzy do biografii tytułowego ornitologa podchodzą z dużą swobodą (która ... Na skrzydłach świata" niemal do końca opowieści. Audubon nieustannie lamentuje nad niszczycielską ingerencją człowieka w naturę, z drugiej strony, szlak jego wędrówek to szlak znaczony trupami zwierząt, jak w jednej z końcowych scen komiksu, gdzie mamy opis bezsensownej rzezi bizonów, której dopuścili się towarzysze Audubona. Kup teraz na Allegro.pl za 41,31 zł - AUDUBON NA SKRZYDŁACH ŚWIATA z miasta Mysłowice.

Stan: nowy. Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! Audubon.

POWIĄZANE KSIĄŻKI