Apokalipsa tu i teraz

Apokalipsa tu i teraz - Rene Girard | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Rene Girard
WYMIAR
4,56 MB
NAZWA PLIKU
Apokalipsa tu i teraz.pdf
ISBN
5138559242939

OPIS

W pędzie ku zniszczeniu świata Historia przyspiesza, prowadząc nas do ostatecznej katastrofy. Tylko wtedy, gdy to zrozumiemy, możemy spróbować uniknąć całkowitego zniszczenia. Taką tezę stawia René Girard, wizjoner, jeden z największych europejskich myślicieli, dyskutując z Benoîtem Chantre’em nad niedokończonym dziełem Clausewitza O wojnie. Koniec jest bliski. Dotąd jednak byliśmy ślepi na to, co faktycznie do niego prowadzi. Głównym tematem książki, jak ujmuje to sam Girard, jest realna możliwość końca Europy, świata Zachodu i świata jako całości. Na przyjęcie tych słów znakomicie przygotowuje szkic o. Jana Andrzeja Kłoczowskiego, pokazujący rewolucyjny charakter myśli francuskiego antropologa oraz inspirujący do dyskusji. Jak pisze autor wstępu: Może jeszcze porozmawiamy, zanim czas się skończy? Na razie warto poczytać. Po "Koźle ofiarnym" najważniejsza dla mnie książka René Girarda.Edwin Bendyk To najbardziej przejmująca, najbardziej bolesna z książek Girarda. Taka, która nie pozostawia żadnych złudzeń co do natury człowieczeństwa i kształtowanego przez nas świata. Świata opartego na naśladowczej przemocy, spętanego przez zło. Słowa Girarda, pochylonego z całą możliwą interpretacyjną – więc moralną – czujnością nad dziełem Clausewitza, są kamienne, są twarde.prof. Zbigniew Mikołejko René Girard (1923-2015) – wybitny francuski uczony, antropolog kultury, twórca teorii mimetycznej. Napisał wiele książek, . Sacrum i przemoc, Kozioł ofiarny, Początki kultury.

Komentarze dotyczące oferty: Dodaj komentarz. Informacje o Apokalipsa tu i teraz - 8860412440 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2020-10-24 - cena 31,84 zł Zobacz koniecznie Filozofia Apokalipsa tu i teraz w cenie 44.91 zł.

W swojej książce Apokalipsa tu i teraz, Rene Girard - opisuje wizję W pędzie ku zniszczeniu świata Historia przyspiesza, prowadząc nas do ostatecznej katastrofy. Tylko wtedy, gdy to zrozumiemy, możemy spróbować uniknąć całkowitego zniszczenia.

POWIĄZANE KSIĄŻKI