But w butonierce i inne wiersze

But w butonierce i inne wiersze - BrunoJasieński | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
BrunoJasieński
WYMIAR
11,57 MB
NAZWA PLIKU
But w butonierce i inne wiersze.pdf
ISBN
7794457636710

OPIS

Pierwsza od niemal trzydziestu lat tak obszerna prezentacja twórczości, która przyniosła autorowi miano skandalisty, pornografa, krzywdziciela narodowej kultury, a nawet "apostoła zboczeń" i "fanatyka ludożerstwa". Choć przez dziesięciolecia poezja Jasieńskiego straciła wiele ze swej wywrotowej mocy, wciąż pozostaje oryginalną i wartościową propozycją literacką. Jej autor na stałe zapisał się w historii literatury nie tylko jako futurysta-prowokator, lecz również jako twórca śmiałych, tętniących młodzieńczą energią erotyków, poruszających poematów rewolucyjnych oraz efektownych, karkołomnych i zaskakujących rymów.

Ocena ogólna. 1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars.

Książka do nabycia m.in. na stronie wydawnictwa "Iskry" -> tutaj . Informacje o BUT W BUTONIERCE I INNE WIERSZE, BRUNO JASIEŃSKI - 9529815182 w archiwum Allegro.

POWIĄZANE KSIĄŻKI