Styl zakopiański Stanisława Witkiewicza. Wersja polsko-angielska

Styl zakopiański Stanisława Witkiewicza. Wersja polsko-angielska - Teresa Jabłońska | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Teresa Jabłońska
WYMIAR
8,98 MB
NAZWA PLIKU
Styl zakopiański Stanisława Witkiewicza. Wersja polsko-angielska.pdf
ISBN
2730309187705

OPIS

Styl zakopiański był fenomenem w historii polskiej architektury i sztuki użytkowej. Jego twórca – Stanisław Witkiewicz – na przełomie XIX i XX wieku, w Zakopanem – małej wówczas wiosce pod Tatrami – formułował teoretyczne zasady swej nowej idei i projektował piękne, drewniane wille, obiekty sakralne i rzemiosło artystyczne. Z Witkiewiczem współdziałali przedstawiciele polskiej elity kulturalnej owego czasu, a także górale – cieśle i snycerze, którzy wprowadzali w życie koncepcje artysty. To do ich właśnie, góralskiej architektury i sztuki ludowej nawiązał Witkiewicz, tworząc swoje projekty i dążąc do przekształcenia swych wizji w polski styl narodowy.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kup teraz na Allegro.pl za 67,30 zł - STYL ZAKOPIAŃSKI STANISŁAWA WITKIEWICZA +angielski z miasta Gdańsk. Stan: nowy.

pol/ang (Teresa Jabłońska). ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 6,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Styl Zakopiański Stanisława Witkiewicza Teresa Jabłońska.

POWIĄZANE KSIĄŻKI