Dusza człowieka w socjalizmie

Dusza człowieka w socjalizmie - Oscar Wilde | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Oscar Wilde
WYMIAR
10,66 MB
NAZWA PLIKU
Dusza człowieka w socjalizmie.pdf
ISBN
9122128355502

OPIS

Głośny esej polityczny, w którym Wilde rysuje wizję nowego ustroju opartego na wolności, humanizmie i sztuce. Autor kwestionuje wszelkie formy politycznego, społecznego i ekonomicznego przymusu wobec jednostki, podkreśla potencjał drzemiący w każdym z nas, nawołuje do życia autentycznego i godnego – a takie najpełniej może się realizować w obszarze kreacji artystycznej. Odżegnuje się od schlebiania masowym gustom i broni indywidualizmu. „Czy to utopijne? – pyta. I odpowiada: – Nie warto nawet spojrzeć na taką mapę świata, która nie zawiera Utopii".Esej w nowym przekładzie Jacka Dehnela został opatrzony posłowiem dr Cezarego Błaszczyka, który pozwala umieścić tekst w szerszym kontekście historii doktryn politycznych i ukazuje Wilde’a jako pisarza politycznego, anarchistę i jednego z ojców studenckiej rewolty maja’68.

Read 333 reviews from the world's largest community for readers. Głośny esej polityczny, w którym Wilde rysuje wizję ... Dusza człowieka w socjalizmie Oscar Wilde 0 ocen Wydawnictwo: Wilde Oscar.

Uzyskaj dostęp do tej i ponad 60000 książek od 6,99 zł miesięcznie. Wypróbuj przez 7 dni za darmo. Zobacz koniecznie Polityka Dusza człowieka w socjalizmie w cenie 28.80 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI