Mistrz i Małgorzata

Mistrz i Małgorzata - Michaił Bułhakow | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Michaił Bułhakow
WYMIAR
9,23 MB
NAZWA PLIKU
Mistrz i Małgorzata.pdf
ISBN
5802844047455

OPIS

Znakomita wielowątkowa powieść rosyjskiego pisarza, weszła na stałe do kanonu literatury światowej. Publikacja przyniosła międzynarodową sławę MichaiłowiBułhakowowi, akcja przenosi się z Moskwy czasu Stalina do Palestyny za Jezusa i Poncujsza Piłata. W publikacji groteskowy obraz Rosji lat trzydziestych z jejrealiami obyczajowymi. Fascynujący i ponadczasowy obraz walki dobra i zła. Książka jest jak narkotyk – wraca się do niej nieustannie.Niniejszy przekład powieści oparty jest na najnowszym wydaniu szóstej, ostatniej, wersji powieści (z lat 1938–1940), zakończonej niedługo przed śmiercią autora, z niepublikowanego dotąd „Pełnego zbioru rękopisów powieści” znajdujących się w posiadaniu Rosyjskiej Biblioteki Państwowej.

Znaleźć w niej można rozważania na temat kondycji sztuki, echa nieustannego konfliktu twórcy z ... "Mistrz i Małgorzata" to zdecydowanie jedno z największych osiągnięć literatury światowej, książka nie tylko na wysokim poziomie artystycznym, ale także bardzo zajmująca i poczytna. Narracja Bułhakowa jest błyskotliwa, bardzo obrazowa i przede wszystkim naszpikowana inteligentną i nieprzesadzoną ironią. Mistrz i Małgorzata powieść Michaiła Bułhakowa pisana przez dwanaście lat (1928-1940).

Zabrałam „Mistrza i Małgorzatę" na wakacje. Mistrz I Małgorzata najnowsze ogłoszenia na OLX.pl. Wyrażam zgodę na używanie przez Grupę OLX sp.

POWIĄZANE KSIĄŻKI