Błękitny manuskrypt

Błękitny manuskrypt Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
5,86 MB
NAZWA PLIKU
Błękitny manuskrypt.pdf
ISBN
7778287974248

OPIS

"Błękitny Manuskrypt" to legendarny zabytek arabskiej kaligrafii i obiekt pożądania każdego kolekcjonera sztuki islamskiej. Ale czy średniowieczny, niezwykły rękopis nadal istnieje? A jeśli tak - to czy można go odnaleźć? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania grupa naukowców wyrusza w odległy zakątek Egiptu i z pomocą miejscowej ludności rozpoczyna wykopaliska, które przyniosą zaskakujące efekty.Książka Sabihy al-Khemir to przejmująca, przesycona tajemnicą i egipskim mistycyzmem opowieść o nadziei, chciwości, rozpaczy, zdradzie i potędze słów. Perypetie międzynarodowej grupy archeologów przeplatają się z wydarzeniami rozgrywającymi się na dworze fatymidzkiego kalifa, a niezwykły czar arabskiej kaligrafii i wschodnich opowieści przenika do świata współczesnej archeologii, kolekcjonerów dzieł sztuki i fałszerzy. "Błękitny Manuskrypt" to historia pełna kulturowych niuansów i odniesień do przeszłości oraz niełatwych związków świata Islamu z Zachodem; to opowieść, która skłania do refleksji i zostaje w pamięci na długo po zakończeniu lektury.

I choć po przeczytaniu opisu umieszczonego na okładce, nasuwa się podobieństwo do popularnego Kodu Leonarda Da Vinci Dana Browna, to nie jest to też powieść akcji. Autorka zaskakuje - i to zaskakuje pozytywnie, bowiem ... Błękitny Manuskrypt to utrzymana w konwencji Alchemika, przejmująca opowieść o nadziei, chciwości, miłości i zdradzie.

Wojenna. Księgarnia internetowa dla spragnionych wiedzy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI