Dzień sądu

Dzień sądu - Andrea Tornielli | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Andrea Tornielli
WYMIAR
5,37 MB
NAZWA PLIKU
Dzień sądu.pdf
ISBN
8782621199393

OPIS

Dzisiejszy Kościół przypomina bardziej pole bitwy niż szpital polowy.Jak doszło do tego, że arcybiskup Carlo Maria Vigano napisał szokujące dossier, w którym oskarżył papieża o krycie seksualnego przestępcy i zażądał jego dymisji? Kto tak naprawdę stoi za sprowokowaniem wewnętrznych walk, wstrząsających fundamentami Watykanu?Dwaj dziennikarze, doskonale zorientowani w sprawach Stolicy Apostolskiej, rzucają nowe światło na aferę, w której obok oskarżeń najwyższych watykańskich hierarchów pojawia się groźba schizmy.Tę książkę można by czytać jak fantastyczny thriller polityczny, gdyby nie to, że wszystko, co zostało w niej opisane, wydarzyło się naprawdę.To, czego dziś jesteśmy świadkami, jest nie tylko ujawnieniem się w Kościele mysterium iniquitatis, istniejącej od zawsze tajemnicy zła i grzechu, która rozbija go od wewnątrz. Nowością naszych czasów jest brak – i to w samej wspólnocie, a nawet u części jej pasterzy – świadomości, czym jest Kościół, i pewności tego, na jakim fundamencie został on ustanowiony. (…)Kościół wpadł w niszczycielski wir. Mnożą się „medialne ambony”, na które wstępują samozwańczy kaznodzieje i uzurpują sobie rolę sędziów wszystkiego i wszystkich. Pojawia się pozbawione skrupułów, instrumentalne, wybiórcze wykorzystywanie i nadużywanie przestępstw oraz grzechów popełnionych przez ludzi Kościoła w celu prowadzenia brudnej walki o władzę.

31 - Więzy krwi Bonanza . Zobacz także: kostiumowe Wszystko dla pań seriale/kostiumowe .

- Chrystus wezwie z niebiańskiego stanu błogości i z okropnych tortur miliardy zmarłych. Publikacja "Dzień sądu" to zbiór informacji, zebranych u samego źródła. Poznaj ich perspektywę! Jak dużo wiedzą? Według wiary chrześcijańskiej, "Dzień sądu" nastąpi w życiu każdego.

POWIĄZANE KSIĄŻKI