Zanzibar (Pascal Lajt)

Zanzibar (Pascal Lajt) - Matylda Pniewska | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Matylda Pniewska
WYMIAR
5,50 MB
NAZWA PLIKU
Zanzibar (Pascal Lajt).pdf
ISBN
2770715821466

OPIS

Czy delfiny śpią?Kim są Mzungu?Dlaczego godzina siódma to godzina pierwsza?Jak rozpoznać tanzanit?Tam, gdzie pieprz rośnieKrzyż Południa i Wielki Wóz na jednym niebieDom Cudów w Stone TownZanzibar, czyli nowe spojrzenie na wyspę przypraw.Podczas wyjazdu z Pascalem poznasz smak tropików!Czy w dzisiejszych czasach można żyć bez zegarka? Na Zanzibarze – tak! Rytm życia mieszkańców wciąż regulują pływy oceanu, wschody i zachody słońca oraz pogoda. Podczas pełni księżyca i nowiu kobiety z wioski wyruszają na nadbrzeże, by zebrać skorupiaki, ślimaki morskie i glony, a mężczyźni polują na wyczekującą przypływu ośmiornicę, ukrytą w zakamarkach rafy. Zachód słońca oznacza koniec dnia. To czas na posiłek i odpoczynek. Drogi wypełniają się spieszącym do domu tłumem. Część wraca pieszo, część rowerami; inni decydują się wsiąść do zatłoczonych autobusów daladala. Po dwóch godzinach ulice pustoszeją. Przed wschodem słońca słychać mułłę z pobliskiego meczetu oraz stukanie garnków w kuchni sąsiada szykującego śniadanie. Przed domem unosi się zapach herbaty lub kawy, koniecznie z dodatkiem korzennych przypraw i cukru. Tak rozpoczyna się nowy dzień na Zanzibarze.Matylda Pniewska, autorka przewodnika

Oceń, napisz recenzję/opinię [+] Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zanzibar. Pascal Lajt. Zanzibar PASCAL.

Pascal Lajt (Marcin Mińkowski). ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 6,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Czy delfiny śpią? Kim są Mzungu? Dlaczego godzina siódma to godzina pierwsza? Jak rozpoznać tanzanit? Tam, gdzie pieprz rośnie Krzyż Południa i Wielki Wóz na jednym niebie Dom Cudów w Stone Town Zanzibar, czyli nowe spojrzenie na wyspę przypraw.

POWIĄZANE KSIĄŻKI