Ludność żydowska w Legionowie i jej zagłada

Ludność żydowska w Legionowie i jej zagłada - Jacek Emil Szczepański | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jacek Emil Szczepański
WYMIAR
11,77 MB
NAZWA PLIKU
Ludność żydowska w Legionowie i jej zagłada.pdf
ISBN
7813117524890

OPIS

Autor książki przedstawił w zarysie dzieje społeczności żydowskiej w podwarszawskim Legionowie, od chwili powstania miejscowości w 1877 r. aż do czasów okupacji hitlerowskiej. Szczególną uwagę poświęcił funkcjonowaniu getta w Legionowie od 15 listopada 1940 r. do 3 października 1942 r. oraz Zagładzie jego ludności. Ustalił także nazwiska kilkudziesięciu mieszkańców Legionowa ratujących obywateli polskich żydowskiego pochodzenia. Publikacja została wydana staraniem Muzeum Historycznego. Jej druk został sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach realizacji obchodów 75. rocznicy Zagłady ludności legionowskiego getta. W 2018 r. książka zdobyła wyróżnienie w XII edycji konkursu Mazowieckie Zdarzenia Muzealne „Wierzba” w kategorii „Najciekawsze wydawnictwo muzealne wydane lub współwydane przez placówkę muzealną”.

minęła kolejna rocznica zgładzenia ludności żydowskiej z legionowskiego getta. W związku z powyższym proponujemy zmianę kolejności zamieszczania regionalnych publikacji, aby przedstawić książkę o tym jednym z najtragiczniejszych wydarzeń w dziejach ... Zagłada Żydów, również Holocaust lub Holokaust (gr.

Jacka Szczepańskiego. Autor książki przedstawił w zarysie dzieje społeczności żydowskiej w podwarszawskim Legionowie, od chwili powstania miejscowości w 1877 r.

POWIĄZANE KSIĄŻKI