Punkt i linia a płaszczyzna

Punkt i linia a płaszczyzna - Kandyński | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Kandyński
WYMIAR
11,23 MB
NAZWA PLIKU
Punkt i linia a płaszczyzna.pdf
ISBN
4294402378480

OPIS

Książka Kandyńskiego pomyślana była jako podręcznik i przeznaczona przede wszystkim dla studentów. Dziś stanowi ona klasyczną pozycję w literaturze światowej, jest nieodzowną i poszukiwaną pomocą w studiach teoretycznych i w malarskiej praktyce.Stanisław FijałkowskiRozwijane na stronach tej książki analizy są odzwierciedleniem eksperymentalnej metody nauczania, przyjętej przez Kandyńskiego w czasie jego pracy w Bauhausie. W centrum tej metody pozostaje doświadczenie i obserwacja, ukierunkowana na to, co pozornie najprostsze i najbardziej elementarne. Wszystko jednak, począwszy od owych podstawowych składników formy, w toku analiz wprawione zostaje w ruch, uzmysławiając niewyczerpaną różnorodność możliwych powiązań i oddziaływań, tak w sferze plastycznej formy, jak i poza nią... Choć praca ta stanowi „przyczynek do analizy elementów malarskich”, elementy wizualne opisywane są w niej przy pomocy licznych paralel do innych sztuk: muzyki, tańca, architektury, a także form przyrodniczych. Poszukiwana przez Kandyńskiego „jedność sztuk” przejawia się tu na poziomie ekspresyjnych pokrewieństw, odkrywanych w podstawowych środkach, które artysta na powrót pragnie ożywić.Agnieszka Rejniak-Majewska

Krótkie linie potocznie nazywa się kreskami a punkt- kropkami. Aby przedstawić dowolne przedmioty i płaszczyzny, w rysuku stosowane są różne linie: Napisz recenzję o produkcie: Punkt i linia a płaszczyzna Twoja ocena.

Szczegóły . Tytuł oryginału: Punkt und Linie zu Fläche: ein Beitrag zur Analyse der malerischen Elemente ... Punkt i linia a płaszczyzna.

POWIĄZANE KSIĄŻKI