Sapiens. Od zwierząt do bogów (książka audio)

Sapiens. Od zwierząt do bogów (książka audio) - Yuval Noah Harari | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Yuval Noah Harari
WYMIAR
8,20 MB
NAZWA PLIKU
Sapiens. Od zwierząt do bogów (książka audio).pdf
ISBN
4135185722604

OPIS

Światowy hit. Książka, dzięki której rozpoczęła się międzynarodowa kariera Harariego.Całościowa historia człowieka - od ukrywania się w jaskiniach do podróży na Księżyc i inżynierii genetycznej.Sto tysięcy lat temu ludzie z trudem walczyli o przetrwanie, cały czas żyjąc w strachu przed wszechmocną naturą i rywalizującymi z nimi zwierzętami. Dzisiaj w XXI wieku opanowaliśmy cały świat i to nasz niekontrolowany rozwój jest zagrożeniem dla planety i zwierząt. Homo sapiens uczy się właśnie przekształcać swoje geny i chciałby stać się podobny do własnych wyobrażeń o bogach.„Przesiedliśmy się z dłubanek na żaglowce, z żaglowców na parostatki, z parostatków na promy kosmiczne, lecz nikt nie wie, dokąd zmierzamy. Dysponujemy niespotykaną dotąd potęgą, ale nie mamy pojęcia, co z nią zrobić”.Sapiens łączy biologiczne ujęcie z rozległą historyczną i kulturoznawczą perspektywą. Y.N. Harari chciałby, żebyśmy spojrzeli na siebie i nasze miejsce w świecie w nowy, prowokujący do myślenia sposób.„Opowieść Harariego o tym, jak podbiliśmy Ziemię, oszałamia rozmachem i błyskotliwością”. THE GUARDIAN„Oryginalna i stawiająca wiele pytań wartych namysłu”. EL PAÍS„Yuval Noah Harari – historyk przyszłości”. LE MONDE„Kompleksowa historia tego, co czyni nas ludźmi”. THE INDEPENDENTSapiens to jeden z największych światowych bestsellerów ostatnich lat. Ponad 8 milionów sprzedanych egzemplarzy. Hollywoodzką ekranizację książki przygotowuje Ridley Scott.AUDIOBOOK W INTERPRETACJI ROCHA SIEMIANOWSKIEGO

Od zwierząt do bogów to książka, która powinna być obowiązkowa w szkolnym programie nauczania. Nadanie tej książki jako lektury w szkole otworzy oczy i uwolni umysł wielu osób, aby mogły zacząć myśleć o ważnych tematach. Plik Harari Y.N.

Harari wydał - w 2015 roku po hebrajsku i w 2016 po angielsku - kolejną książkę: „Homo Deus: A Brief History of Tomorrow", w której skupia się na umiejętnościach zdobytych przez homo sapiens na przestrzeni jego istnienia oraz jego ewolucji jako dominującego gatunku. 109 osób to lubi. Dodaj do ulubionych.

POWIĄZANE KSIĄŻKI