Struktury danych i algorytmy w języku Java. Przewodnik dla początkujących

Struktury danych i algorytmy w języku Java. Przewodnik dla początkujących Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
11,72 MB
NAZWA PLIKU
Struktury danych i algorytmy w języku Java. Przewodnik dla początkujących.pdf
ISBN
5617158973066

OPIS

Aby aplikacje mogły spełniać oczekiwania dotyczące wydajności i szybkości działania, programista musi orientować się w typowych problemach z wykonywaniem kodu i wiedzieć, które techniki sprawdzą się w danej sytuacji. W tym celu powinien biegle posługiwać się algorytmami i strukturami danych. Wiedza ta umożliwia rozpoznawanie typowych zagrożeń i wybór najlepszych rozwiązań. Warto pamiętać, że w przypadku większości codziennych problemów z kodem istnieją już wypróbowane rozwiązania. Znajomość tych zagadnień jest niezwykle ważna dla każdego inżyniera oprogramowania.To książka przeznaczona dla programistów, którzy chcą w praktyczny sposób posługiwać się popularnymi algorytmami i strukturami danych, zrozumieć ich działanie i skuteczniej poprawiać wydajność swojego kodu w Javie. Przedstawiono tu narzędzia przydatne w pracy z algorytmami i w tworzeniu efektywnych aplikacji. Opisano praktyczne aspekty złożoności algorytmów. Omówiono algorytmy sortowania oraz inne popularne wzorce programowania, a także takie struktury danych jak drzewa binarne, tablice z haszowaniem i grafy. Następnie zaprezentowano koncepcje bardziej zaawansowane, wśród nich paradygmaty projektowania algorytmów i teorię grafów.W tej książce między innymi:definiowanie algorytmu i złożoność algorytmicznastruktury danych i ich implementacjealgorytmy sortowania i wyszukiwania wzorca w tekścieparadygmaty projektowania algorytmówgrafy i sposoby ich reprezentacji w programach komputerowychgrafy jako moduły do budowy złożonych algorytmówAlgorytm i struktura danych: tak działa optymalny kod!

W książce "Struktury danych i algorytmy w języku Java" zostały opisane wszystkie popularne algorytmy i struktury danych. Lektura pozwala zrozumieć ich działanie oraz uczy wykorzystania wszystkich zagadnień w praktyce.

Pozycja omawia między innymi algorytmy sortowania oraz inne często stosowane wzorce. Aby aplikacje mogły spełniać oczekiwania dotyczące wydajności i szybkości działania, programista musi orientować się w typowych problemach z wykonywaniem kodu i wiedzieć, które techniki sprawdzą się w danej sytuacji. W tym celu powinien biegle posługiwać się algorytmami i strukturami danych.

POWIĄZANE KSIĄŻKI