Treblinka 43'. Bunt w fabryce śmierci

Treblinka 43'. Bunt w fabryce śmierci - Michał Wójcik | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Michał Wójcik
WYMIAR
10,63 MB
NAZWA PLIKU
Treblinka 43'. Bunt w fabryce śmierci.pdf
ISBN
4758729280170

OPIS

Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej za najlepszą książkę roku„Fascynująca książka o psychice ludzkiej i ludzkich postawach. Wyżyny europejskiej literatury faktu”. Marian Turski, „Polityka”Treblinki nie można było przeżyć. Najsprawniejsza fabryka śmierci w machinie Holocaustu zabijała tylu ludzi, że nie starczało ziemi, by wszystkich zakopać. Gigantyczne ruszty do palenia ciał szybko okazały się za małe. Treblińska ziemia krwawiła.A jednak wyniszczeni i odarci z godności ludzie odważyli się wzniecić bunt. 2 sierpnia 1943 roku wywołali zbrojne, zakończone sukcesem powstanie w obozie zagłady. Większe i bardziej spektakularne niż to w Sobiborze.Jak wyglądała konspiracja, jeśli w Treblince za najmniejsze przewinienie groziła śmierć?Jak więźniowie zdołali przejąć broń, zaatakować strażników i uciec?Czy AK pomogła powstańcom i dlaczego jej raporty są pełne sprzeczności?Czy uciekinierzy mogli liczyć na pomoc Polaków?Książka Michała Wójcika to wciągająca rekonstrukcja tego mało znanego i niewiarygodnego buntu. Opowieść o niezwykłym bohaterstwie, wierze, nadziei i o tym, że nawet w największym piekle może zdarzyć się cud.Michał Wójcik - autor bestsellerowych książek historycznych. Laureat Nagrody Historycznej „Polityki” oraz Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej. Wydał m.in. Baronówna. Na tropie Wandy Kronenberg, najgroźniejszej polskiej agentki, Królestwo za mgłą - wywiad z Zofią Posmysz, Ptaki drapieżne. Historia Lucjana „Sępa” Wiśniewskiego, likwidatora z kontrwywiadu AK (współautor).

Bunt w fabryce śmierci" Michała Wójcika opisuje mało znane wydarzenie z kart historii: bunt więźniów w obozie zagłady. Obóz koncentracyjny w Treblince był prawdziwą fabryką śmierci - szanse więźniów na przeżycie były ... Treblinka 43 na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.

Bunt w fabryce śmierci", Wydawnictwo Znak, Kraków 2018. Z jednej strony odpowiedź może tkwić w psychice, która pod wpływem stresu, strachu, poobozowej traumy nie chciała zapamiętać wszystkiego.

POWIĄZANE KSIĄŻKI