Parkinson. Poradnik dla pacjentów i ich bliskich

Parkinson. Poradnik dla pacjentów i ich bliskich - Iwona Schymalla | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Iwona Schymalla
WYMIAR
8,80 MB
NAZWA PLIKU
Parkinson. Poradnik dla pacjentów i ich bliskich.pdf
ISBN
2655898519157

OPIS

Wolniej działasz. Opuszcza cię dobry nastrój. Z czasem tracisz samodzielność. Coraz więcej czasu i energii pochłania zajmowanie się chorobą. Bo parkinson jest wymagający. Nie tylko wobec pacjentów, także ich bliscy codziennie odczuwają skutki choroby.Leczenie choroby Parkinsona zaczyna się dopiero, gdy już jest mocno widoczna. Trzeba opanować jej postęp i minimalizować straty. Utrzymanie sprawności, samodzielności, snu, spokoju, kontaktu z bliskimi, wymaga ogromnego wysiłku. Neurolog, psychiatra, neurochirurg, fizjoterapeuta, psycholog... Nowoczesne leczenie jest współdziałaniem wielu specjalistów.Takie kompleksowe podejście to konieczności, bo choroba Parkinsona zaburza funkcjonowanie człowieka na wiele różnych sposobów. Ale ta konieczność w polskich warunkach jest niestety rzadkością, luksusem. Dlatego w imieniu pacjentów i ich bliskich pytania specjalistom zadała Iwona Schymalla, dziennikarka od lat zajmująca się zdrowiem, Tak powstał przewodnik po chorobie, której przyczyn medycyna wciąż szuka...Porady ekspertów *** Nowe terapie *** Dieta *** Historie chorych i ich opiekunówKsiążka wydana we współpracy z Fundacją ParkinsonaGdy choroba Parkinsona jest rozpoznawana, już 50-60 proc. neuronów, czyli komórek w śródmózgowiu, które produkują dopaminę, jest zniszczonych. Dlatego nowoczesne strategie leczenia polegają na tym, żeby jak najszybciej wyodrębnić grupy ryzyka i rozpocząć leczenie, kiedy chory ma jeszcze bardzo minimalne objawy.Prof. dr hab. n. med. Jarosław Sławek, prezes Polskiego Towarzystwa NeurologicznegoJakość życia jest coraz bardziej wskazywana jako jeden z głównych celów leczenia. Żeby nie tylko się koncentrować na objawach neurologicznych, nie tylko na objawach psychiatrycznych, tylko, żeby zająć się tym co jest dla człowieka najważniejsze, żeby on ze swojego życia był zadowolony.Prof. nadzw. Adam Wichniak, psychiatra

PARKINSON PORADNIK DLA PACJENTÓW I ICH BLISKICH Iwona Schymalla 0 ocen Wydawnictwo: Agora. Kategoria: Zdrowie i uroda.

Każda pozycja poruszająca problem choroby Parkinsona w sposób kompleksowy, a jednocześnie unikająca opisywania jej językiem hermetycznym, zrozumiałym dla specjalistów, odwołująca się do polskich realiów, dla nas chorych i wszystkich, którzy nas wspierają czy też chcą nam pomagać, jest ... Wolniej działasz. Opuszcza cię dobry nastrój.

POWIĄZANE KSIĄŻKI