Nauka chodzenia. Tom 2. Teksty programowe późnej awangardy

Nauka chodzenia. Tom 2. Teksty programowe późnej awangardy - praca zbiorowa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
12,85 MB
NAZWA PLIKU
Nauka chodzenia. Tom 2. Teksty programowe późnej awangardy.pdf
ISBN
7113183223031

OPIS

Część druga monografii Nauka chodzenia, szeregując artykuły w problematycznie zbieżne serie i zarazem dobierając autorów w bliskie pokoleniowo zestawienia, okazuje się dzięki przyjętej koncepcji wyrazista tematycznie i spójna kompozycyjnie. W tym przeglądzie różnorodnych neoawangardowych propozycji lat 60. i 70. oraz wprowadzeniu w poezję dwóch następnych dekad na plan pierwszy wysuwa się tym razem nie tyle relacja z przedwojenną wersją formacji, która była szczególnie ważna w pierwszym tomie Nauki chodzenia, lecz aura politycznego zaangażowania oraz wszelkie paradoksy i niespójności poszczególnych awangardowych projektów, wynikające tak z lokalnych uwarunkowań „określonej epoki”, jak i różnic rodzimego wariantu awangardy, konfrontowanego tu z wydaniami europejskimi i amerykańskim, z uwzględnieniem zwłaszcza kontrkulturowego zaplecza formacji.Fragment recenzji prof. dr hab. Joanny Grądziel-Wójcik

Nauka chodzenia Tom 2. Teksty programowe późnej awangardy Nauka chodzenia to profesjonalnie przygotowana i napisana monografia zbiorowa, na którą składa się szereg głębokich, wnikliwych studiów analitycznych poświęconych „późnej awangardzie".

Teksty programowe późnej awangardy Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Nauka chodzenia Tom 2. Teksty programowe późnej awangardy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI