Wynaleźć siebie. Sekretne życie mózgu nastolatka

Wynaleźć siebie. Sekretne życie mózgu nastolatka - Sarah-Jayne Blakemore | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Sarah-Jayne Blakemore
WYMIAR
4,38 MB
NAZWA PLIKU
Wynaleźć siebie. Sekretne życie mózgu nastolatka.pdf
ISBN
4940446687607

OPIS

Nagroda Towarzystwa Królewskiego w Londynie dla najlepszej książki naukowej 2018 roku!Dlaczego z prostego w obsłudze dziecka wyrasta wymagający nastolatek?Dlaczego tak ciężko zwlec go rano z łóżka?Dlaczego tak często podejmuje ryzykowne zachowania?Przyjęło się żartować, że nastolatki to bezmózgie stworzenia. Nie myślą racjonalnie, nie potrafią ocenić ryzyka, wszystko jest dla nich czarno-białe. Rodzice zaciskają zęby i powtarzają: „Wyrośnie z tego”.Co sprawia, że okres dorastania jest tak wrażliwy? Inaczej mówiąc – co kryje mózg nastolatka?Wielokrotnie nagradzana profesor neuronauk Sarah-Jayne Blakemore wyjaśnia, co dzieje się w mózgu dorastających dzieci. Wieloletnia praca jej zespołu badawczego pokazała, że okres dorastania jest czasem niezwykłej wrażliwości rozwojowej, ale jednocześnie wyjątkowej kreatywności, która powinna zostać dogłębnie poznana i doceniona.Bo chociaż czasem nastolatek sprawia wrażenie, jakby szukał dziury w całym, on musi po prostu… wynaleźć siebie.Sarah-Jayne Blakemore: profesor w Institute of Cognitive Neuroscience londyńskiego University College, prowadzi badania nad rozwojem mózgu w okresie dorastania oraz poznaniem społecznym w autyzmie. Laureatka Royal Society Insight Investment Science Book Prize. We wcześniejszych latach tę nagrodę zdobyli m.in. Stephen Hawking i Bill Bryson.

Nie myślą racjonalnie, nie potrafią ocenić ryzyka, wszystko ... Wynaleźć siebie- Sekretne życie mózgu nastolatka to książka naukowa, która czyta się jak powieść. Coś wspaniałego dla rodziców i osób pracujących z nastolatkiem.

Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! Ebook Wynaleźć siebie. Sekretne życie mózgu nastolatka, Sarah-Jayne Blakemore.

POWIĄZANE KSIĄŻKI