Lech, Leszek. Wygrać wolność

Lech, Leszek. Wygrać wolność - Katarzyna Kolenda-Zaleska | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Katarzyna Kolenda-Zaleska
WYMIAR
9,4 MB
NAZWA PLIKU
Lech, Leszek. Wygrać wolność.pdf
ISBN
8946385193563

OPIS

Balcerowicz i Wałęsa w najważniejszej rozmowie na 30-lecie przemian demokratycznych w Polsce30 lat temu Polacy zdecydowali, że wolność jest najważniejsza. Zdobyliśmy ją, ale ponieśliśmy też koszty. Polityczne, ekonomiczne i społeczne.Czym jest wolność dla Lecha Wałęsy i Leszka Balcerowicza? W jaki sposób ich działania i decyzje doprowadziły do przemian w Polsce? Jaką cenę zapłaciliich architekci? I czy wolność jest dana raz na zawsze?Na te i inne ważne pytania odpowiada książka, będąca zapisem pierwszej rozmowy autorów polskiej transformacji. Wałęsa i Balcerowicz odsłaniają kulisy tamtego okresu, jego trudnych wyborów, osobistego poświęcenia, szalonej pracy i ich wzajemnych stosunków – związkowego przywódcy, który został prezydentem i naukowca, na którego spadła odpowiedzialność za odbudowanie zrujnowanego kraju. Razem dokonali czegoś wielkiego – wygrali wolność.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Wygrać wolność" - już 4 czerwca, w trzydziestą rocznicę wyborów 1989, premiera najważniejszej książki tego roku! Lech Wałęsa i Leszek Balcerowicz, architekci polskiej wolności - politycznej i gospodarczej, w rozmowie na temat kulisów i znaczenia przemian ustrojowych. Lech Leszek : wygrać wolność Autorzy : Wałęsa, Lech (1943- ) Balcerowicz, Leszek (1947- ) Temat : Balcerowicz, Leszek (1947-) Wałęsa, Lech (1943-) Konferencja Okrągłego Stołu (1989 ; Warszawa) Rząd Mateusza Morawieckiego (2017-). Reformy Balcerowicza.

Lech Wałęsa i Leszek Balcerowicz na spotkaniu promocyjnym książki "Lech, Leszek. „Lech, Leszek. Wygrać wolność" To rozmowa o wydarzeniach sprzed 30 lat Lecha Wałęsy z Leszkiem Balcerowiczem, którym towarzyszy Katarzyna Kolenda-Zaleska zadając trudne, czasem osobiste pytania.

POWIĄZANE KSIĄŻKI