Wielka księga Klary

Wielka księga Klary - Marcin Wicha | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marcin Wicha
WYMIAR
9,3 MB
NAZWA PLIKU
Wielka księga Klary.pdf
ISBN
6829275544947

OPIS

Klara ma dziewięć lat, młodsze rodzeństwo, mianowicie brata, ale wolałaby mieć psa, mianowicie golden retrievera. Ma też pamiętnik, w którym skrupulatnie notuje wszystkie zdarzenia. Oczywiście długopisem, gdyż rodzice oczywiście nie chcą jej kupić komputera. Poza tym tak jest szybciej. Marcin Wicha: grafik, eseista i autor książek. Laureat Paszportu Polityki, Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Zosia Dzierżawska: ilustratorka i autorka komiksów. Wyróżniona podczas konkursu ilustratorów w Bolonii. Nie wiem, czy wspominałam, że ostatnio Młodszy bardzo się zmienił. Przedszkole zrobiło z niego mężczyznę. Uderza na wroga jak błyskawica. A dokładnie mówiąc: jak pomarańczowa błyskawica z krótkim rękawem i dinozaurem z przodu. Naciera z okrzykiem: „Za tatusia! Za łososia!…”. Młodszy jest niewielki, więc przepycha się między nogami gości. MISTRZ TURNUSU nawet nie wie, co go trafiło. - Auć!… Mój żołądek! - wrzeszczy. MARIOLI wysypują się wszystkie małe pomidorki, tylko ELBLĄG FOREVER próbuje się bronić butelką keczupu. Ale Młodszy się nie cofa, nawet kiedy leją na niego gorącą kawę z termosu z napisem TEE. Rwie do przodu, w końcu znika w tłumie. Mama jest przerażona. - Da sobie radę! - uspokaja tata. Już i ja zaczynam się martwić, ale widzę, że Młodszy znów się pojawia. Trzyma w objęciach całe fury jedzenia, najwięcej małych pudełeczek z masłem i miodem pszczelopodobnym. Tata pęka z dumy. - Jakie to szczęście, że nie wysłaliśmy go na kolonię! - mówi. - On jest za delikatny na obóz - zgadza się mama.

W skład tej wielkiej księgi wchodzą „Proszę tego nie czytać!", „Słowo na szy" oraz „… i żarty się skończyły". Zobacz Wielka księga Klary Marcin Wicha w najniższych cenach na Allegro.pl. Najwięcej ofert w jednym miejscu.

Oczywiście długopisem, gdyż rodzice oczywiście nie chcą jej kupić komputera. Poza tym tak jest szybciej. Wielka księga Klary została pięknie zilustrowana przez Zosię Dzierżawską.

POWIĄZANE KSIĄŻKI