Gołąbek niepokoju

Gołąbek niepokoju - Kazimierz Szymeczko | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Kazimierz Szymeczko
WYMIAR
10,44 MB
NAZWA PLIKU
Gołąbek niepokoju.pdf
ISBN
8752454210649

OPIS

Powstania Śląskie – po I wojnie światowej Górny Śląsk nie został przyłączony do Polski. O jego dalszym losie miał zadecydować plebiscyt. Zarówno odrodzona Rzeczpospolita, jak i Niemcy zainteresowane były przejęciem bogatego regionu. Mieszkańcy Śląska trzykrotnie sięgali po broń, by wywalczyć jak najlepsze warunki powrotu do Polski. Ale byli też Ślązacy, którzy woleliby pozostać w granicach Niemiec. Konflikty zbrojne, propaganda, bojówki, terror, korpus wojsk międzynarodowych, strajki i trudne wybory. Codzienność Ślązaków w latach 1919 – 1921.

Kaczmarek, Ryszard (1959- ). Konsultacja Biblioteka Śląska (Katowice).

O jego dalszym losie miał zadecydować plebiscyt. Zarówno odrodzona Rzeczpospolita, jak i Niemcy zainteresowane były przejęciem ... Gołąbek niepokoju - Szymeczko Kazimierz - Kup książkę w niskiej cenie na Livro.pl.

POWIĄZANE KSIĄŻKI