Krótka historia myśli politycznej

Krótka historia myśli politycznej - Marcin Król | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marcin Król
WYMIAR
4,82 MB
NAZWA PLIKU
Krótka historia myśli politycznej.pdf
ISBN
8464703149450

OPIS

Książka Marcina Króla to klasyczna pozycja z zakresu historii myśli politycznej, która do lat nie schodzi z sylabusów kierunków humanistycznych. Wybitny polski historyk idei i filozof polityki sięga tu po najważniejszych nowożytnych myślicieli politycznych (od Machiavellego do Arendt), by dowiedzieć się od nich, czym jest demokracja i jak możemy rozumieć wolność. Klarowny styl autora pozwala z łatwością zrozumieć skomplikowane często spory teoretyków polityki. Wznowiona po 20 latach od pierwszego wydania, zmieniona i uzupełniona na potrzeby nowej edycji książka nie tylko zyskuje w dzisiejszej Polsce nową aktualność, ale wpisuje się w zestaw lektur obowiązkowych świadomego obywatela.

Seria: Seria Historyczna [Krytyka Polityczna] Tagi: politologia demokracja myśl polityczna. Dodaj do pakietu.

Książka Marcina Króla to klasyczna pozycja z zakresu historii myśli politycznej, która do lat nie schodzi z sylabusów kierunków humanistycznych. Między nieładem a niewolą - to doświadczenie naszego losu. Nie tylko polskiego, ale ludzkiego po prostu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI