Żydzi czy Polacy

Żydzi czy Polacy Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
11,45 MB
NAZWA PLIKU
Żydzi czy Polacy.pdf
ISBN
3500373280657

OPIS

W książce Żydzi czy Polacy Ruta Pragier przeprowadza wywiady z przedstawicielami trzech pokoleń polskich Żydów. Wybranych bohaterów książki pyta ponownie w 2016 roku: Co to znaczy być dziś Żydem w Polsce i co się zmieniło w świadomości społecznej?Autorka prowadzi rozmowy w sposób otwarty, bez niedomówień, zadaje trudne pytania, które prowokują rozmówców do osobistych wyznań. Pyta o tożsamość – kim się czują, Żydami czy Polakami? Pyta – czy Polacy są antysemitami? Odpowiedzi padają zaskakująco różne.

Wybranych bohaterów książki pyta ponownie w 2016 roku: Co to znaczy być dziś Żydem w Polsce i co się zmieniło w świadomości społecznej? Autork Żydzi czy Polacy - opis produktu: W książce Żydzi czy Polacy Ruta Pragier przeprowadza wywiady z przedstawicielami trzech pokoleń Żydów. Wybranych bohaterów książki pyta ponownie w 2016 roku: Co to znaczy być dziś Żydem w Polsce i co się zmieniło w świadomości społecznej? Wielka kłótnia o historię Polaków i Żydów Katarzyna Szewczuk.

Niemcy bowiem traktowali Żydów z niebywałą pogardą i brutalnością. Dziś w Polsce mamy wiele różnych kategorii osób pochodzenia żydowskiego, które czują się Polakami, są też żydowscy Polacy, polscy Żydzi, Polacy wyznający judaizm. Każdy jest inny. W czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI