Biskupom nie wolno milczeć. Ostatnie felietony

Biskupom nie wolno milczeć. Ostatnie felietony - Bp Tadeusz Pieronek | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bp Tadeusz Pieronek
WYMIAR
3,55 MB
NAZWA PLIKU
Biskupom nie wolno milczeć. Ostatnie felietony.pdf
ISBN
7499184098862

OPIS

Ostatnie felietony biskupa Tadeusza PieronkaZmienia się świat, zmienia się Polska. Zmieniają się ludzie i ich problemy. Zmienia się Kościół. Na zmiany trzeba reagować, trzeba się im przyjrzeć. Przemyśleć. Wyciągnąć wnioski.W felietonach pisanych do prasy codziennej ksiądz biskup Tadeusz Pieronek, były sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie w latach 1998-2004, nie ucieka od żadnego tematu. Pisze o ludziach, polityce, Kościele a nawet… sporcie.Często spotykam się z pytaniem, dlaczego polscy biskupi nie zabierają głosu na temat tego, co się dzisiaj dzieje w Polsce. (…) To jest grzech zaniedbania. Nie wolno wymawiać się, że to jest mieszanie się do polityki, ponieważ polityka, rozumiana jako roztropna troska o dobro wspólne, wymaga od nich wyraźnej postawy i sprzeciwu wobec lekceważenia w życiu publicznym nawet podstawowych zasad dobrego wychowania, osobistej kultury, dbałości o czysty polski język debaty publicznej, a cóż dopiero, kiedy chodzi o brak pomocy dla potrzebujących.(fragment książki)Nie wiem, czy jest jakikolwiek biskup w Polsce, który tyle uczynił dla dialogu między Kościołem a Europą, co Tadeusz Pieronek. Potrafił sprowokować ludzi do mądrej dyskusji.abp Grzegorz RyśPowyższy opis pochodzi od wydawcy.

Ostatnie felietony autorstwa Pieronek Tadeusz , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 27,80 zł . Przeczytaj recenzję Biskupom nie wolno milczeć.

Książki z rabatami do -40%. Wyprzedaże z rabatami do -80% a do tego Dyplomy, Puzzle, Gry i zabawki BISKUPOM NIE WOLNO MILCZEĆ.

POWIĄZANE KSIĄŻKI