O nazwach rzek i gór oraz o tym, co się tam znajduje

O nazwach rzek i gór oraz o tym, co się tam znajduje - Pseudo-Plutarch | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Pseudo-Plutarch
WYMIAR
12,12 MB
NAZWA PLIKU
O nazwach rzek i gór oraz o tym, co się tam znajduje.pdf
ISBN
1099687623396

OPIS

Anonimowe greckie dziełko O nazwach rzek i gór oraz o tym, co się tam znajduje (znane też pod łacińskim tytułem De fluviis) powstało na początku epoki rzymskiej. Z niewiadomych względów przypisano je Plutarchowi, autorowi przede wszystkim biografii i tekstów filozoficznych, chociaż ma całkowicie odmienny od jego prac charakter oraz styl. Utwór ten przedstawia w 25 rozdziałach – z których każdy zatytułowany jest nazwą rzeki płynącej w Europie, Azji lub Afryce – zarówno osadzone w tradycji, jak i całkiem nowe opowieści o charakterze mitologiczno-paradoksograficznym. Zawiera informacje o zgubnych namiętnościach, które stają się przyczyną zmian nazw rzek oraz gór występujących w niemal całym świecie znanym ówcześnie Grekom. Historie zawarte w zbiorku są podporządkowane pewnemu wzorcowi, w najczystszej formie obejmującemu rzekę, górę oraz związane z nimi kamień i roślinę o cudownych właściwościach.

Z niewiadomych względów przypisano je Plutarchowi, autorowi przede wszystkim biografii i tekstów filozoficznych, chociaż ma całkowicie odmienny od jego prac charakter oraz styl. Utwór ten przedstawia w 25 rozdziałach ... Pseudo-Plutarch O nazwach rzek i gór oraz o tym, co się tam znajduje.

Na terenach nizinnych gęsta sieć rzek występuje w okolicach o słabo przepuszczalnym podłożu. O nazwach rzek i gór oraz o tym, co się tam znajduje - Pseudo-Plutarch - opis książki: Anonimowe greckie dziełko O nazwach rzek i gór oraz o tym, co się tam znajduje (znane też pod łacińskim tytułem De fluviis) powstało na początku epoki rzymskiej. O nazwach rzek i gór oraz o tym, co się tam znajduje . Rok wydania: 2019 Format: 15.0x21.0cm Oprawa: Miękka Wysyłka: Anonimowe greckie dziełko O nazwach rzek i gór oraz o tym, co się tam znajduje (znane też pod łacińskim tytułem De fluviis) powstało na początku epoki rzymskiej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI