Monte Cassino. Piekło dziesięciu armii

Monte Cassino. Piekło dziesięciu armii - Peter Caddick-Adams | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Peter Caddick-Adams
WYMIAR
7,7 MB
NAZWA PLIKU
Monte Cassino. Piekło dziesięciu armii.pdf
ISBN
7402984452331

OPIS

Niezwykły pomnik polskiego heroizmu.Jedna z najważniejszych i najbardziej zaciętych bitew II wojny światowej. Starcie, które przesądziło o losie Włoch i przypieczętowało upadek Trzeciej Rzeszy. Mordercza walka pośród postrzępionego łańcucha gór, która urosła do rangi jednej z największych legend XX wieku.Olbrzymie poświęcenie żołnierzy dziesięciu armii. Tygodnie nierozstrzygniętego boju. Finalny szturm Polaków, którzy mimo olbrzymiej przewagi wroga zdołali odbić Monte Cassino z rąk hitlerowców. Czy ktokolwiek wierzył, że odniosą sukces? Czy alianci posłali ich do boju tylko dlatego, że życie polskich żołnierzy obchodziło ich mniej niż brytyjskich? I czy ofiara krwi musiała być aż tak wielka?Porywająca lektura, nowoczesna perspektywa wybitnego brytyjskiego historyka i nieznane fakty rzucające zupełnie nowe światło na słynną batalię.Na taką historię bitwy o Monte Cassino świat czekał siedemdziesiąt lat.Peter Caddick-Adams – brytyjski pisarz, były oficer oraz specjalista w zakresie wojskowości, zarówno współczesnej, jak i historycznej. Wykłada na Akademii Obrony Narodowej Zjednoczonego Królestwa. Jest też przewodnikiem po polach bitew oraz popularnym publicystą historycznym.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Starcie, które przesądziło o losie Włoch i przypieczętowało upadek Trzeciej Rzeszy. Olbrzymie poświęcenie żołnierzy dziesięciu armii. Tygodnie nierozstrzygniętego boju.

Czy wojna mogła trwać krócej o rok, oszczędzając życie prawie 800 tysiącom ofiar, gdyby nie kampania włoska, a w niej bitwa o Monte Cassino? O tym porozmawiamy we wtorkowym "Sezonie na Dwójkę". ... Monte Cassino Piekło dziesięciu armii Dostępność: Towar na zamówienie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI