Asymetria

Asymetria - Lisa Halliday | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Lisa Halliday
WYMIAR
6,42 MB
NAZWA PLIKU
Asymetria.pdf
ISBN
5142272462741

OPIS

Jedna z 10 najważniejszych książek 2018 roku według „Time”, „New York Times” i vulture.com. Przyjęty z wielkimi owacjami amerykańskiej krytyki debiut młodej prozaiczki. Książka w stylu Philipa Rotha, jednak „bardziej Rothowska niż sam Roth”.Dwie współczesne historie, które odbijają się echem i przecinają w zaskakującej asymetrii… Najpierw Mary-Alice – dwudziestoparoletnia asystentka w dużym nowojorskim wydawnictwie, inteligentna i utalentowana – w Central Parku poznaje wielkiego pisarza. Dzieli ich duża, prawie pięćdziesięcioletnia różnica wieku, łączy literatura i namiętność. On daje jej ciasteczka, podsuwa intrygujące lektury, spłaca studencki kredyt. Ona – ekscytujący seks, przywiązanie, dyskrecję. Mentor i uczennica.Historia Amara jest inna, jednak tylko pozornie niezależna. To Amerykanin irackiego pochodzenia. Ma brooklyński akcent, dyplom ekonomisty i dwa paszporty, którym zawdzięcza zatrzymanie przez służby imigracyjne na londyńskim lotnisku Heathrow w drodze do Kurdystanu, gdzie ma odwiedzić brata. Zupełnie nieoczekiwanie staje się zakładnikiem konfliktu rozgrywającego się na Bliskim Wschodzie.Asymetria to nadzwyczaj wciągający, błyskotliwy i aktualny debiut, który porusza istotne problemy i stawia szereg pytań na temat współczesnego świata. Czy różniąc się wiekiem, talentem, zarobkami i pochodzeniem, możemy się zrozumieć? Jaka relacja łączy życie i sztukę? Gdzie sięgają granice naszej wyobraźni i empatii?„Asymetria” to książka elegancka, zabawna, pomysłowa, wnikliwa i szalenie satysfakcjonująca. Kocham tę powieść, podziwiam ją i jej zazdroszczę. Jest cudowna.Zadie SmithMamy fajną książkę. Talent na miarę Eleanor Catton.Maciej ŚwierkockiElektryzująca powieść.„The Guardian”Olśniewający talent narracyjny.„The Los Angeles Review of Books”Błyskotliwa i wielowymiarowa refleksja nad dynamiką władzy w miłości i na wojnie.„The Wall Street Journal”„Asymetria” to debiut, a łatwo odnieść wrażenie, że jest dziełem osoby, która ma za sobą wiele lat pisania i wiele książek na swoim koncie. Halliday napisała jednocześnie transgresyjną powieść z kluczem, powieść idei i politycznie zaangażowane dzieło metafikcyjne.„The New York Times Book Review”

Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie. Jeszcze niedawno mało kto zdawał sobie sprawę, że złe odżywianie się może prowadzić do wielu niebezpiecznych schorzeń i chorób.

Film, który nie trafił do normalnej dystrybucji, tylko od razu do serwisu streamingowego, gdyż zdaniem reżysera "tylko świnie siedzą w maskach w kinie", ma swoje momenty, ale jako całość rozczarowuje. "Asymetrię" skończyłam czytać tydzień temu, w samolocie wracając z urlopu (co poniekąd łączy się z treścią książki), ale niestety dopiero teraz mam chwilę, żeby opublikować zdjęcie. Muszę przyznać, że ze wszystkich nowości, "które koniecznie trzeba przeczytać", ta podobała mi się najbardziej, zarówno pod względem ... Asymetria błony komórkowej wynika między innymi z odmiennego rozmieszczenia różnego typu lipidów i białek w obu warstwach lipidowych (np.

POWIĄZANE KSIĄŻKI