Pierwsza miłość, ostatnie posługi

Pierwsza miłość, ostatnie posługi - Ian McEwan | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ian McEwan
WYMIAR
6,19 MB
NAZWA PLIKU
Pierwsza miłość, ostatnie posługi.pdf
ISBN
8697531539406

OPIS

Osiem wczesnych opowiadań Iana McEwana. Dzięki krótkiej formie widać w nich jak w soczewce wszystkie atrybuty, które przyniosły mu sławę, a opisane historie tchną świeżością typową jedynie dla pisarzy znajdujących się na początku swej drogi literackiej.Bohaterami większości opowiadań są młodzi ludzie, jeszcze nie do końca zepsuci przez świat dorosłych. Ich pragnienia i marzenia zderzają się z brutalną rzeczywistością, a dom rodzinny albo ich do niej nie przygotował, albo sam jest jej źródłem. Dla McEwana nie ma tematów tabu. Pisze o inicjacji seksualnej, kazirodztwie, gwałtach i morderstwach, a także o nudzie i szarej codzienności – jak w tytule zbioru, o wszystkim, od pierwszej miłości po śmierć. I niczego nie dopowiada do końca.

Pseudonim. Pierwsza miłość ostatnie posługi (Ian McEwan). ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 6,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Zbiór ośmiu opowiadań koncentrujących się na okresie dojrzewania, brutalna opowieść o końcu niewinności.

Data wydania: 2 października 2019. Przeczytaj fragment.

POWIĄZANE KSIĄŻKI