Patolodzy

Patolodzy - Paulina Łopatniuk | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Paulina Łopatniuk
WYMIAR
3,38 MB
NAZWA PLIKU
Patolodzy.pdf
ISBN
2079415561715

OPIS

Czy gdzieś w twoim ciele mogą kryć się pozostałości twojego brata bliźniaka? Dlaczego londyńscy kominiarze zaskakująco często cierpieli na raka moszny? I czy to możliwe, żeby guz podwoił się w ciągu zaledwie doby?Szokujące, obrzydliwe, zabawne, fascynujące… Nowotwory i inne choroby kryją wiele tajemnic. Autorka popularnego bloga "Patolodzy na klatce" przeprowadzi cię przez twój świat wewnętrzny, zaczynając od różowo-fioletowych maziajów na szkiełku pod mikroskopem, a kończąc na stole sekcyjnym w prosektorium. W tej książce opowiada o wszystkim, co zwykłych ludzi przyprawia o ból głowy. Dosłownie.Nie znacie nas, my jednak niejednokrotnie znamy was lepiej niż wasi bliscy. W końcu liczy się wnętrze, a mało kto bada je dogłębniej niż patolodzy.

Pacjentka 65 letnia poddana planowej cholecystektomii z powodu objawowej kamicy. Do badania makroskopowego nadesłano pęcherzyk żółciowy długości 8cm, średnicy 3,5cm. Patologia (z języka greckiego πάθος „pathos" - cierpienie i -λογία „-logia" - przyrostek tworzący rzeczowniki oznaczające gałęzie nauki) - nauka będąca dziedziną medycyny, zajmująca się badaniem przyczyn, mechanizmów powstawania i rozwoju, a także skutków chorób.W Europie Środkowej wyróżnia się wewnątrz niej patomorfologię (anatomię patologiczną ... Patologia oka wzbudza emocje rzadko na fanpejdżu patologów spotykane, od najgłębszego obrzydzenia i przerażenia po najżywszą fascynację, gdy zaś pożenić ją z przebogatym światem pomieszkujących niekiedy w naszych (i nie tylko naszych) ciałach pasożytów, powstaje mieszanka gwarantująca uwagę i reakcje czytających, jakkolwiek ... Patolodzy na klatce.

Więcej informacji o lekarzu. Umów się na wizytę przez internet: Autorka popularnego bloga "Patolodzy na klatce" przeprowadzi cię przez twój świat wewnętrzny, zaczynając od różowo-fioletowych maziajów na szkiełku pod mikroskopem, a kończąc na stole sekcyjnym w prosektorium.

POWIĄZANE KSIĄŻKI