Krzyżacy (lektura z opracowaniem)

Krzyżacy (lektura z opracowaniem) - Henryk Sienkiewicz | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Henryk Sienkiewicz
WYMIAR
12,79 MB
NAZWA PLIKU
Krzyżacy (lektura z opracowaniem).pdf
ISBN
5511751241749

OPIS

W Krzyżakach Sienkiewicz opisuje chwile wspaniałych zwycięstw polskiego rycerstwa i wyraża niezłomną wiarę w siłę narodu polskiego, w jego odwagę i męstwo prowadzące prosto do zwycięstwa.Na tle znaczących wydarzeń historycznych autor przedstawił dzieje barwnych i wyrazistych postaci. Bohaterami powieści są: Jurand ze Spychowa i jego córka Danusia, polski rycerz Maćko i jego bratanek Zbyszko z Bogdańca. Zbyszko, dzielny młody rycerz, zostaje skazany na stracenie za napaść na posła krzyżackiego. Z opresji ratuje go Danusia, zostając damą jego serca. Jednak szczęście młodych nie trwa długo, gdyż dziewczyna zostaje uprowadzona przez Krzyżaków. Czy Zbyszkowi i Jurandowi uda się odnaleźć i uwolnić Danusię? Czy zakonnicy poniosą karę za swoje niecne postępki?Tragiczna miłość Zbyszka i Danusi to wątek melodramatyczny, a opisy walki ze zdradzieckimi Krzyżakami miały obudzić nadzieję i ducha walki w narodzie polskim. Punktem kulminacyjnym powieści jest bitwa pod Grunwaldem, przedstawiona jako wielki triumf oręża polsko-litewskiego.

Zobacz inne Podręczniki szkolne, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Krzyżacy. Lektura z opracowaniem.

Powieść historyczna - cechy gatunku Powieść historyczna jest odmianą gatunkową powieści, spełnia więc wymogi dla tego gatunku. kategoria: lektury z opracowaniem - miękka oprawa kod: LKR ISBN: 978-83-7327-182-1 rok wydania: 2020 autor: Henryk Sienkiewicz liczba stron: 600 typ oprawy: oprawa miękka format: 145 x 205 mm waga: 656 g » napisz własną opinię o tej książce Seria Lektury z opracowaniem to książki przygotowane z myślą o wszystkich uczniach szkół podstawowych i średnich. Seria zawiera największy na rynku wybór lektur, zgodny z najnowszymi podstawami programowymi z języka polskiego - zarówno na poziomie podstawowym, jak rozszerzonym. Książka Krzyżacy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI