Bruksela (Pascal Lajt)

Bruksela (Pascal Lajt) - praca zbiorowa | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
4,52 MB
NAZWA PLIKU
Bruksela (Pascal Lajt).pdf
ISBN
3047722289003

OPIS

Pralinki czy piwo?Gdzie i kiedy na olbrzymi dywan kwiatowy?Jaki jest adres Europy?Gdzie można gołym okiem zobaczyć atomy?Bruksela, czyli nowe spojrzenie na stolicę Belgii.Podczas wyjazdu z Pascalem odkryjesz, że tu bije serce Europy!Prawdziwy przełom w sposobie degustacji czekolady nastąpił dopiero na początku XX w. W 1857 r. Jean Neuhaus, szwajcarski imigrant, w słynnym brukselskim pasażu handlowym Galerie de la Reine otworzył… aptekę. Być może na pierwszy rzut oka związek dystrybucji leków z przemysłem czekoladowym nie jest zbyt oczywisty, jednak Neuhaus tabletki lecznicze o dość nieprzyjemnym smaku postanowił powlekać delikatną warstwą czekolady, aby ułatwić ich zażywanie. Okazało się to inspiracją dla jego wnuka, Jeana Neuhausa Jr., który w 1912 r. lecznicze wypełnienie zastąpił czekoladowym kremem. I tak właśnie narodziła się pierwsza belgijska pralinka.Ewa Wesołowska, autorka przewodnika, prowadzi bloga Cały ten Beneluks

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem * Nazwa * E-mail * Zapamiętaj moje dane w tej przeglądarce podczas pisania kolejnych komentarzy. Pralinki czy piwo? Gdzie i kiedy na olbrzymi dywan kwiatowy? Jaki jest adres Europy? Gdzie można gołym okiem zobaczyć atomy? Bruksela, czyli nowe spojrzenie na stolicę Belgii.

Szybkie wysyłki. Darmowy transport od 159 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI