Balladyna

Balladyna - Marek Stelar | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marek Stelar
WYMIAR
7,10 MB
NAZWA PLIKU
Balladyna.pdf
ISBN
8243394897366

OPIS

Już przeszłość zamkniętaW grobach... Ja sama panią tajemnicy.Juliusz Słowacki, „Balladyna”, Akt V, Scena IVBalladyna ma wiele oblicz. Raz odcina głowę, bo taki ma kaprys; innym razem potrafi zabić po cichu, a winę zrzucić na kogoś innego. Jest pełna nienawiści i nie przebiera w środkach w dążeniu do realizacji swoich planów. Manipuluje, kłamie, oszukuje, zabija. Zło kusi ją od dziecka. Ma bardzo dobrą pamięć i nie zna litości. Czasem skrywa się pod innym imieniem. Bella, Beata, B., Sandra, Waleria, a nawet Al Bandyn. Nieważne jakie imię by przybrała, prędzej czy później da się ją rozpoznać po charakterystycznej bliźnie na czole.Jednak nie każdy jest na tyle rozsądny, by zejść jej z drogi.Ośmiu wybitnych polskich autorów odsłania współczesne oblicze Balladyny!

Zabija, by zdobyć władzę i ukrywa swoje zbrodnie. Ale w końcu ginie zniszczona przez własną żądzę władzy.

Dodają również, iż na powstanie tragedii wpłynął też sposób odbioru historii przez całe pokolenie romantyków. Balladyna po raz trzeci zasądza wyrok śmierci i w tym samym momencie ginie, rażona piorunem. Epilog.

POWIĄZANE KSIĄŻKI