Runa

Runa - Vera Buck | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Vera Buck
WYMIAR
8,45 MB
NAZWA PLIKU
Runa.pdf
ISBN
2546444197891

OPIS

Paryż, rok 1884.Doktor Charcot na oddziale neurologicznym kliniki Salpetriere przeprowadza eksperymenty na histeryczkach.Jego pokazy hipnozy ściągają widzów z całej Europy; znany neurolog niczym magik sprawia, że pacjentki tańczą przed zgromadzoną publicznością. Któregoś dnia na oddział trafia Runa, mała dziewczynka, która opiera się wszelkim metodom terapeutycznym. Jori Hell, szwajcarski student medycyny, widzi w tym szansę na zdobycie upragnionego tytułu doktora i wysuwa śmiałą propozycję zabiegu, który do tej pory wydawał się nie do pomyślenia. Chce jako pierwszy lekarz w historii medycyny operacyjnie usunąć obłęd z mózgu pacjentki.Nie wie jednak, że Runa zostawiła w mieście tajemnicze wiadomości, ściągając na siebie uwagę innych osób. Zna też najmroczniejszą tajemnicę Joriego…Vera Buck po mistrzowsku łączy literaturę z historią medycyny.Fascynujące tło historyczne: Paryż dziewiętnastego wieku, słynny zakład dla obłąkanych La Salpetriere i mroczne początki psychiatrii.

Jest przedstawieniem głębokich przemian. Runa Hagal jest silnie związana z poznaniem tajemnicy odnowy poprzez zniszczenie, szaman - taki jak np.

Twoja runa urodzeniowa - dowiedz się, co ci daje. Każdemu z nas patronuje jeden z tych skandynawskich symboli o wielkiej mocy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI