Traktat o łuskaniu fasoli

Traktat o łuskaniu fasoli - Wiesław Myśliwski | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Wiesław Myśliwski
WYMIAR
11,78 MB
NAZWA PLIKU
Traktat o łuskaniu fasoli.pdf
ISBN
7522525565183

OPIS

Wielka powieść Wiesława MyśliwskiegoNarrator w monologu skierowanym do tajemniczego przybysza dokonuje bilansu całego życia. W jakim stopniu sam wpłynął na swój los, a jak bardzo ukształtowały go traumatyczne doznania z dzieciństwa i zakręty polskiej historii? Powieść Myśliwskiego to swoista medytacja nad rolą przeznaczenia i przypadku w ludzkim życiu. Piękna, mądra książka, do której chce się powracać.Nagroda Literacka NIKE 2007.Nagroda Literacka Gdynia 2007.Książka roku 2006 „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”.Wiesław Myśliwski jest autorem dwukrotnie uhonorowanym Nagrodą Nike (Widnokrąg w 1997 r. i Traktat o łuskaniu fasoli w 2007 r.). Jego utwory były wystawiane na scenach teatrów, a także w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia, jak również filmowane (Przez dziewięć mostów, Pałac, Klucznik, Kamień na kamieniu). Najnowsza powieść Wiesława Myśliwskiego, Ucho Igielne (październik 2018), to poruszająca medytacja nad ludzkim losem, pamięcią i historią.

Nie podejrzewała zapewne, że gdy patrzyłem na nią, jak się rozbierała, czułem coś takiego, jakbym stawał się bogatszy o wszystkie jej obolałości, o jej cierpienia, o jej przemijanie. „Traktat o łuskaniu fasoli" to opis skomplikowanego dzieciństwa z wojną w tle, tragedii rodzinnej, ucieczki z partyzantami szkoły, różnych prac i w zasadzie całego życia. Starszy pan podkreśla znaczenie muzyki.

To historia życia, która oddziałuje na całej przestrzeni egzystowania. Wiesław Myśliwski jest autorem dwukrotnie uhonorowanym Nagrodą Nike (Widnokrąg w 1997r. i Traktat o łuskaniu fasoli w 2007r.).

POWIĄZANE KSIĄŻKI