Psychiczne życie władzy. Teorie ujarzmienia

Psychiczne życie władzy. Teorie ujarzmienia - Judith Butler | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Judith Butler
WYMIAR
4,3 MB
NAZWA PLIKU
Psychiczne życie władzy. Teorie ujarzmienia.pdf
ISBN
7536087634943

OPIS

Jak to się dzieje, że nie tylko pragniemy władzy, ale potrzebujemy jej do życia? Judith Butler, czerpiąc z teorii Foucaulta i psychoanalizy, pokazuje, jak władza stwarza podmiot w jego najbardziej intymnym wymiarze. Rzeczywiście niebezpieczne we władzy nie są represje czy zakazy, ale to, że składa nam ona obietnicę istnienia i miłości – obietnicę, w którą musimy uwierzyć, by stać się podmiotami czy też stać się „sobą”. Nie wszystko jednak stracone –ponieważ władza nigdy nie jest ze sobą tożsama ani stabilna, mamy wpływ na jej działanie, możemy ją podważać i buntować się.Niniejsza książka w nowatorski sposób łączy w sobie elementy teorii społecznej, filozofii i psychoanalizy, przedstawiając dokładniejszą analizę teorii uformowania podmiotu, obecną w innych pracach Butler, takich jak Bodies That Matter: On the Discursive Limits of „Sex” czy Uwikłani w płeć: Feminizm i polityka tożsamości.

Oprawa: Broszura ze skrzydełkami Twitter facebook google plus pinterest. 42,50 zł ... Kup teraz.

Rzeczywiście niebezpieczne we władzy nie ... Psychiczne życie władzy Teorie ujarzmienia Judith Butler. Wydawnictwo Krytyki Politycznej Psychiczne życie władzy Teorie ujarzmienia Judith Butler.

POWIĄZANE KSIĄŻKI