Architektura - wizje niezrealizowane

Architektura - wizje niezrealizowane - Philip Wilkinson | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Philip Wilkinson
WYMIAR
4,1 MB
NAZWA PLIKU
Architektura - wizje niezrealizowane.pdf
ISBN
5395901886467

OPIS

NAJŚMIELSZE WIZJE WIELKICH WIZJONERÓW!Drapacz chmur wysoki na milę, kopuła okrywająca Manhattan, łuk triumfalny w kształcie słonia to nie jedyne porywające projekty w dziejach architektury, których nigdy nie zrealizowano. Ich autorzy próbowali sięgnąć granic wytrzymałości materiałów, eksplorować nowe idee, łamać konwencje, spełniać twórcze kaprysy albo wyznaczać zupełnie nowe kierunki. Wśród ich pomysłów znajdziemy i arcydzieła architektury, i urokliwe kaprysy twórczego geniuszu.Niektóre z niezrealizowanych pomysłów wielkich wizjonerów architektury to budowle wyjątkowej wręcz urody i niebywałych kształtów. Inne miały nauczyć nas, jak żyć w szybko rozrastających się miastach. Jeszcze inne stawiały na głowie architektoniczne konwencje. Nie brakowało wśród nich i pomysłów dziwacznych, a przy tym inspirujących. O nich wszystkich opowiada ta przepięknie ilustrowana książka.

Niektóre z niezrealizowanych pomysłów wielkich wizjonerów architektury to budowle wyjątkowej wręcz urody i niebywałych kształtów. Inne miały nauczyć nas, jak żyć ... Kup książkę "Architektura - wizje niezrealizowane", Philip Wilkinson online w księgarni internetowej Domu Wydawniczego REBIS.

Jest ona bogato ilustrowana, a Philip Wilkinson bardzo ciekawie przybliża czytelnikowi realia ich powstania. Wizje niezrealizowane Z architekturą mi zazwyczaj nie po drodze, ale kiedy pojawiają się takie piękne książki, nie mogę się im oprzeć. Kto z Was trzymał w rękach Atlas lądów niebyłych , ten wie, że ta seria wydawnictwa Rebis jest obłędnie wydana ( a w grudniu czeka nas kolejna dobroć!). NAJŚMIELSZE WIZJE WIELKICH WIZJONERÓW!Drapacz chmur wysoki na milę, kopuła okrywająca Manhattan, łuk triumfalny w kształcie słonia to nie jedyne porywające projekty w dziejach architektury, których nigdy nie zrealizowano.

POWIĄZANE KSIĄŻKI